За свідченнями деяких тальнівчан місцеве відділення поліції займається бездіяльністю щодо розслідування кримінальних правопорушень та внесення заяв потерпілих до Єдиного реєстру досудових рішень. Про це кореспонденту УНН-Центр повідомили жителі Тального.
Так, тальнівчанка Людмила Клименко звернулася до Тальнівського відділення поліції Звенигородського відділу поліції ГУНП в Черкаській області з тим, що громадянин М. Солошенко погрожував її фізичною розправою. В заяві наведені обставини події, яка трапилася 20 травня 2016 року, а саме факти залякування позбавити жительку Тального життя. Зазначимо, що такий злочин є закінченим з моменту сприйняття погрози потерпілим. Після отримання ж заяви відповідною посадовою особою Тальнівського відділу поліції не визначено слідчого для подальшого проведення розслідування та внесення відомостей до ЄРДР. А навпаки передано матеріали заявниці для проведення перевірки старшому інспектору Тальнівського ВП І. Нишпорі. Останнім же була проведена перевірка та встановлена відсутність підстав для внесення відомостей заявниці до ЄРДР.
У свою чергу громадянка написала скаргу слідчому судді Тальнівського районного суду про бездіяльність тальнівської поліції. У ній йдеться про те, що скаржник оскаржує не конкретно висновок за наслідками проведеної досудовим розслідуванням перевірки за заявою перешкоджання проведення польових робіт, а фактично бездіяльність органу досудового розслідування, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення за заявою Клименко Л., до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Ті ж самі дії поліції зафіксовані у справі Ніни Славіної. Її заява надіслана до правоохоронців того ж самого дня — 20 травня. Тальнівчанці погрожував громадянин В.Мовчан. Він виражався словами брутальної лайки, порушував громадський порядок та вчиняв хуліганські дії. Заява Ніни Славіної щодо вчинення хуліганський дій теж залишилася без відповідного процесуального реагування.
Варто зазначити, що вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ в своєму інформаційному листі N 1640/0/4-12 від 09.11.2012 року “Про деякі питання порядку оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування” роз’яснив, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 214 КПК України бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, означає невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР впродовж 24 годин після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, і саме в цьому контексті слід оцінювати доводи заявників в разі оскарження бездіяльності слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.
Відповідно до ч. 4 ст. 214 КПК України чітко забороняється відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, тобто інформація про правопорушення має без будь-яких застережень вноситися до ЄРДР.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram