Такий спосіб ухвалення законів – знищення Верховної Ради як державної інституції, – черкаський нардеп

12 липня 2018, 09:56

Владислав Голуб

Відучора на пленарному засіданні Верховної ради України прийнято Постанови №8418 "Про призначення у 2018 році іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених" та № 8419 "Про присудження Премії Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2017 рік". Голова Верховної Ради України Андрій Парубій був змушений кілька разів повертатися до голосування за ці законопроекти, бо для ухвалення позитивного рішення у залі не вистачало депутатів. Як вважає нардеп від Черкащини Владислав Голуб подібні законопроекти мали б ухвалюватися депутатами консолідовано за скороченою процедурою, натомість розглядаючи їх за повною процедурою, даючи можливість кожному депутату висловитись про і так очевидні речі, Верховна Рада в черговий раз знищує себе як державну інституцію.

- Коли розглядаються якісь лобістські, політичні речі, питання кадрових призначень, то до зали приходять навіть ті депутати, які зазвичай відсутні на пленарних засіданнях. А сьогодні ми розглядали важливу річ – стипендію Верховної Ради для обдарованої молоді, а зали ледве вистачило, щоб назбирати потрібну кількість голосів. Але є інша річ, яка вже вкотре відбувається – це чергове знищення Верховної Ради як державної інституції. Бо ми розглядали цей законопроект за повною процедурою, якої він взагалі не потребував. Згідно ЗУ «Про регламент Верховної Ради» такі питання потрібно розглядати за скороченою процедурою, тим паче, що маючи станом на сьогодні липень 2018 ми розглядали законопроект щодо призначення стипендій молодим ученим за 2017 рік. Ми вже давно мали це зробити. Натомість інші дуже важливі питання, де є багато позицій в законопроекті для обговорень, ми розглядаємо за скороченою процедурою, - прокоментував нардеп.

Таку позицію підтримали й інші депутати, зокрема позафракційна Ірина Констанкевич також зауважила, що таке ставлення до учених і обдарованих студентів призведе до дестабілізації суспільства. Врешті решт, змушуючи голову Верховної Ради Андрія Парубія кілька разів повертатись до голосування, депутати таки ухвалили два зазначені законопроекти.

Зазначимо, Верховна Рада України призначила у 2018 році 30 іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених у розмірі 2 тис. гривень щомісяця кожна а також присудила 20 Премій Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2017 рік.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору