Таки почули людей: у двох мікрорайонах Черкас ліквідують контейнери для великогабаритного сміття

16 вересня 2020, 16:40

Виконком Черкаської міської ради учора ухвалив рішення про ліквідацію контейнерів для великогабаритних відходів. Їх мають вивезти з майданчиків мікрорайону «Лісовий» та «Митниця» за адресами: Генерала Момота, 7 та Героїв Дніпра, 81. Про це повідомив депутат міськради Руслан Зоря.

Минулого тижня жителі цих мікрорайонів спільно з депутатом Русланом Зорею та головою ОСББ «Гагаріна, 33» Олександром Докучаєвим прийшли під стіни міськради та організували акцію протесту. Підтримали людей і представники «Черкащан» Іван Сухарьков, Владислав Пустовар, Олег Петренко, Нарек Казарян та інші партійці.

Люди обурені, що на їх майданчиках утворились сміттєзвалища. У контейнерах для великогабариту відсутня одна стінка, через що сміття розлітається та розтягується по району. До того ж сюди звозять відходи з інших мікрорайонів та прилеглих сіл. Владі показали ці контейнери, які не придатні для використання. Депутати віднесли владі звернення з вимогою ліквідації цих майданчиків та приведення території у нормальний стан і організацію належного збору великогабариту.

За словами Руслана Зорі, виконком таки підтримав це рішення, він сподівається, що цей крок стане поштовхом до створення належної системи сміттєзбору в Черкасах.

- Міська влада протягом тижня взагалі в цьому напрямку не працювала незважаючи на те, що отримали звернення з підписами більше 400 жителів, які висловились категорично проти розміщення цих контейнерів на проїжджих частинах. Втім я дякую членам виконавчого комітету, що проголосували за це питання. І це можливо буде поштовхом для подальшої роботи чиновників, щоб стабілізувати збір і вивезення великогабаритних відходів і місті Черкаси,- зазначив міський обранець.

Депутати спільно із жителями запропонували проект, щоб вирішити питання з великогабаритом у місті.

- Ми говоримо про те, що в місті потрібно створити майданчик, де жителі зможуть вивозити великогабаритні відходи та одразу сортувати. Наприклад, будівельні відходи, штукатурку – збирати окремо. Деревину - окремо, побутову техніку - окремо, а далі їх утилізовувати,- говорить Руслан Зоря. - За вісім років діяльності в мікрорайоні «Лісовий» ми побудували шість кілометрів доріг, шукали підсипку по різним будівельним майданчикам, куди б простіше було приїхати на такий майданчик і і використати ці відходи для будівництва дороги. На жаль, такої можливості у нас не було.

На сайті міськради також створили петицію щодо вирішення цього питання, автор якої – депутат Руслан Зоря. По місту таких майданчиків 240, куди доцільніше було б організувати один майданчик на промзоні міста відповідно до усіх норм із сортуванням, послідуючою утилізацією та оплатою вивезеного сміття за об’єм або вагу.

Поділитись

Коментарі

Черкащанка сказав:

Таке враження, що пан Зоря не знає наших людей.)) Якщо приберуть ці контейнери, сміття будуть складувати на тому ж місці, де були контейнери, Яка промзона?)) Просто нехай зроблять нормальні, об”ємні ящики, закриті із 4-х сторін, глибші, щоб сміття не вивалювалося назовні. А прибрати зовсім – це означає, що сміття буде горами на землі.
І ще питання: кожен день бачу на Митниці по Гагаріна білборд, де написано, що “тариф на великогабаритне сміття ліквідовано”. Може, вже настав час сказати, що є правда?

Вгору