Таки почули людей: у двох мікрорайонах Черкас ліквідують контейнери для великогабаритного сміття

16 вересня 2020, 16:40

Виконком Черкаської міської ради учора ухвалив рішення про ліквідацію контейнерів для великогабаритних відходів. Їх мають вивезти з майданчиків мікрорайону «Лісовий» та «Митниця» за адресами: Генерала Момота, 7 та Героїв Дніпра, 81. Про це повідомив депутат міськради Руслан Зоря.

Минулого тижня жителі цих мікрорайонів спільно з депутатом Русланом Зорею та головою ОСББ «Гагаріна, 33» Олександром Докучаєвим прийшли під стіни міськради та організували акцію протесту. Підтримали людей і представники «Черкащан» Іван Сухарьков, Владислав Пустовар, Олег Петренко, Нарек Казарян та інші партійці.

Люди обурені, що на їх майданчиках утворились сміттєзвалища. У контейнерах для великогабариту відсутня одна стінка, через що сміття розлітається та розтягується по району. До того ж сюди звозять відходи з інших мікрорайонів та прилеглих сіл. Владі показали ці контейнери, які не придатні для використання. Депутати віднесли владі звернення з вимогою ліквідації цих майданчиків та приведення території у нормальний стан і організацію належного збору великогабариту.

За словами Руслана Зорі, виконком таки підтримав це рішення, він сподівається, що цей крок стане поштовхом до створення належної системи сміттєзбору в Черкасах.

- Міська влада протягом тижня взагалі в цьому напрямку не працювала незважаючи на те, що отримали звернення з підписами більше 400 жителів, які висловились категорично проти розміщення цих контейнерів на проїжджих частинах. Втім я дякую членам виконавчого комітету, що проголосували за це питання. І це можливо буде поштовхом для подальшої роботи чиновників, щоб стабілізувати збір і вивезення великогабаритних відходів і місті Черкаси,- зазначив міський обранець.

Депутати спільно із жителями запропонували проект, щоб вирішити питання з великогабаритом у місті.

- Ми говоримо про те, що в місті потрібно створити майданчик, де жителі зможуть вивозити великогабаритні відходи та одразу сортувати. Наприклад, будівельні відходи, штукатурку – збирати окремо. Деревину - окремо, побутову техніку - окремо, а далі їх утилізовувати,- говорить Руслан Зоря. - За вісім років діяльності в мікрорайоні «Лісовий» ми побудували шість кілометрів доріг, шукали підсипку по різним будівельним майданчикам, куди б простіше було приїхати на такий майданчик і і використати ці відходи для будівництва дороги. На жаль, такої можливості у нас не було.

На сайті міськради також створили петицію щодо вирішення цього питання, автор якої – депутат Руслан Зоря. По місту таких майданчиків 240, куди доцільніше було б організувати один майданчик на промзоні міста відповідно до усіх норм із сортуванням, послідуючою утилізацією та оплатою вивезеного сміття за об’єм або вагу.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Черкащанка :

Таке враження, що пан Зоря не знає наших людей.)) Якщо приберуть ці контейнери, сміття будуть складувати на тому ж місці, де були контейнери, Яка промзона?)) Просто нехай зроблять нормальні, об”ємні ящики, закриті із 4-х сторін, глибші, щоб сміття не вивалювалося назовні. А прибрати зовсім – це означає, що сміття буде горами на землі.
І ще питання: кожен день бачу на Митниці по Гагаріна білборд, де написано, що “тариф на великогабаритне сміття ліквідовано”. Може, вже настав час сказати, що є правда?

Вгору