Для розроблення геоінформаційної системи (ГІС) для ПАТ "Черкасиобленерго" програмістові Вадиму Коцурі знадобилося менше трьох місяців.
Подібну програму, але з нижчими технічними характеристиками, Товариству пропонували приватні IT-компанії за більше, ніж один мільйон гривень. Вадим же зробив все сам і в обмежені строки. Говорить, головне – це чітке завдання, і щоб ніхто не заважав, тоді і якість не страждає, і процесом насолоджуєшся.
- Часу робити ГІС не було. Я постійно завантажував дані: сам, вручну. Їх була просто величезна кількість. Потім зробив так, щоб всі РЕМ мали можливість самостійно завантажувати дані – і стало трошки легше. Я написав ГІС на сучасній мові програмування, щоб працювати було зручно, тож ми змогли в стислі терміни наповнити її великим об’ємом інформації, - згадує Вадим.
Геоінформаційна система (ГІС) – це сучасна технологія, що інтегрує в собі властивості систем управління базами даних, засоби комп’ютерної графіки і картографії. ГІС включає в себе географічну карту з нанесеними об'єктами електричних мереж, а також містить інформацію стосовно технічних характеристик ліній електропередачі та трансформаторних підстанцій,тобто поопорні схеми, кількість трансформаторів та їх потужність. Це інструмент, що забезпечує якісно новий рівень аналізу та управління даними системи передачі електроенергії.
- Раніше я навіть не мав уявлення, що ж це. Мені показали карту як приклад і сказали зробити так само. Але «так само» було не цікаво. Я повністю розклав той приклад – він був на старій платформі, тому працювати б з ним було важко і затратно по часу – просто застаріла мова. Тож я вивчив приклад і зробив зручніше, легше в користуванні. Думаю, у нас краще вийшло, - каже Вадим.
За рік в Товаристві Вадим створив два великих проекти. Перший - "Кабінет з приєднання споживача", другий – ГІС. Нині ж працює в співавторстві над новим і не менш складним – «Автоматична публікація на сайті ПАТ «Черкасиобленерго» інформації про аварійні відключення».
- Я люблю нове і складне - те, що кидає виклик моїм здібностям, те, від чого мозок закипає. Мені шалено подобається, чим займаюся, тож постійно в цьому самовдосконалююся. Книжки з захопленням читаю, але лише про мови програмування, професійну літературу. Створювати – це нереально круто, - поділився Вадим.
Окрім віртуальних проектів, Вадим займається ще й конструюванням, але це хобі для душі. Так, з підручних запчастин, він змайстрував діючий 3D принтер. Вартість приладу з аналогічними можливостями – близько 50 тисяч гривень.
У мене багато ідей і є бажання діяти. Єдине, час – це те, чого мені завжди не вистачає. Постійно треба щось робити, аби не тільки працювати, а ще й розвиватися і не стояти на місці, - сказав він.
Вадим мріє створити штучний інтелект, який буде корисний людству, відкритий і безкоштовний для всіх.
За інформацією прес-служби ПАТ "Черкасиобленерго"
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram