Радіацію на території Черкаської області оцінюють підрозділи гідрометеослужби (метеостанції) по значеннях гамма-фону та за результатами досліджень випадінь з атмосфери.
Впродовж жовтня добові значення радіаційного фону коливались в межах 10 – 17 мікрорентгенів за годину (мкР/год). Найвище значення у 17 мкР/год зафіксували 13 жовтня у селі Озірна Звенигородського району. Найвищі середні за місяць значення гамма – фону, 14 мкР/год, відмічають також у селі Озірна Звенигородського району з квітня 2021 року.
На метеостанції Золотоноша спостерігають найнижчі середньомісячні значення потужності експозиційної дози гамма-випромінювання, 11 мкР/год, починаючи з травня 2020 року.
Середні значення гамма-фону за жовтень 2021 року на решті метеостанцій були такими:
- 12 мкР/год – у містах Канів, Чигирин;
- 13 мкР/год – у містах Жашків, Умань, Сміла, Черкаси.
Всі виміряні показники знаходяться в межах значень діапазону природного фону гамма-випромінення, який для території України становить 4 - 25 мкР/год.
Визначення радіаційної активності випадінь з атмосфери засвідчили про їх низькі значення у порівнянні з допустимими рівнями. Сумарна бета-активність атмосферних випадінь по м. Черкаси складає в середньому - 1,4 Бк/м2 за добу, що значно нижче контрольного рівня, який складає 110 Бк/м2за добу.
Отже, у жовтні через територію Черкаської області не відбувалося переміщення повітряних мас, які були б забруднені радіоактивними речовинами техногенного походження і спроможні підвищити рівень природного радіаційного фону вище допустимих природних значень.
За інформацією пресслужби Черкаського обласного гідрометцентру
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram