Син екс-мера Черкас 3 роки намагається поновитися на посаді

07 червня 2017, 23:26

Поки екс-мер Черкас, колишній нардеп від "Партії Регіонів" Володимир Олійник у Москві займається дистанційним "порятунком" України і трактує події Євромайдану як "державний переворот", його син оббиває пороги вітчизняних судів, пише "ІнфоМІСТ".

Руслан Володимирович Олійник вже третій рік намагається поновитися на посаді прокурора Черкаського району. Наразі розгляд його справи вже пішов по другому колу. Руслана Олійника було звільнено з посади прокурора Черкаського району 30 серпня 2014 року наказом Генпрокурора. Підставою для звільнення тоді стало "неналежне виконання ним службових обов’язків, згідно з чинним законодавством України і численні прорахунки в організації роботи на основних напрямах прокурорсько-слідчої діяльності".

"Аргументи" були виявлені в ході квітневої комплексної перевірки роботи районної прокуратури, згідно з розпорядженням прокурора області Віктора Миколенка. Цікаво, що останній буде звільнений вже в листопаді того ж таки 2014 року, згідно із законом про люстрацію.

 

Опісля захист Руслана Олійника у суді був побудований на тому, що прокурора нібито прибрали із займаної посади незаконно. Його адвокати заявляли, що у момент звільнення Олійник-молодший перебував на лікарняному.

Крім того, захисники Олійника в суді заявляють про те, що Генпрокуратурі була подана необ’єктивна інформація за результатами перевірки. Окрім поновлення на займаній посаді, Руслан Олійник також вимагає виплати йому заробітної плати за час "вимушеного прогулу" та відшкодування моральної шкоди: 5 тис. грн. від прокуратури області та 5 тис. з Генпрокуратури.

Судова тяганина по справі стартувала в грудні 2014 року і триває досі. Дебютне судове засідання, що відбулося 10 грудня в Черкаському окружному адмінсуді, супроводжувалося мітингом з плакатами та палінням шин.  Розгляд справи був переадресований в іншу область.

16 квітня 2015 року Кіровоградський окружний адміністративний суд постановив поновити Олійника на посаді прокурора Черкаського району, стягнути з прокуратури області на його користь 51 тис. грн., стягнути з Генпрокуратури моральну шкоду в 1 тис. грн.

26 серпня 2015 року Дніпропетровський апеляційний суд залишив в силі рішення суду першої інстанції, по суті підтвердивши незаконність звільнення.

Хід справи в липні 2016 року по суті обнулив Вищий адмінсуд, частково задовольнивши касаційні скарги. Було скасовано постанову Кіровоградського адмінсуду та ухвалу Дніпропетровського апеляційного суду. Справу було відправлено на новий розгляд.

Розгляд справи за принципом "наша пісня гарна й нова" стартував 1 серпня 2016 року: з Кіровограду справу нарешті переадресували в Черкаси, але згодом відправили уже в Київ. «Переведення стрілок» між судами тривало до кінця року.

3 січня Київський окружний адмінсуд залишив заяву Олійника без розгляду через неявку останнього на засідання без поважних причин. 3 травня Київський апеляційний адмінсуд скасував зазначену ухвалу і відправив справу для продовження розгляду.

17 травня Київський окружний адмінсуд ухвалив  призначити справу до судового розгляду на 13 червня 2017 року об 11:00 годині.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору