Вони змінюють сукні на військову форму, а черевички - на грубі чоботи та відправляються служити до армії. До військкоматів дедалі частіше приходять жінки і простять узяти їх на контрактну службу. Вже цьогоріч дві жінки з Черкас відправилися до військових частин. Днями у міському військкоматі вони разом із чоловіками-контрактниками слухали настанови від керівництва Черкаського міського військкомату.
Що таке горе та війна добре знає черкащанка Світлана Чорна - у Донецькому аеропорті загинув її син, який пішов на схід добровольцем. Після смерті сина вона твердо вирішила продовжити його справу та вступити до лав армії. Поїхати хотіла у найгарячіші місця бойових дій. Утім, тоді її відмовили і запропонували допомагати на мирній території, влаштувавши на роботу до військкомату.
Відтоді пройшов рік, утім мати «кіборга» від своєї ідеї не відмовилася і весь час готувала до цього найближчих людей – батька та доньку. Тепер вони вже змирилися з її рішенням.
- Там від мене буде більше допомоги, аніж тут. Можу надавати хлопцям медичну та психологічну допомогу. А тут, у Черкасах, така робота вже налагоджена, - каже Світлана Чорна.
Їде вона до бойової частини у Київській області.
Із собою везе прапор України. На ньому попросила рідних на знайомих лишити свої побажання. Найцінніші на прапорі слова, які написала Світлані її донька.
- Вона мені написала, що дуже мене любить, і що мене завжди оберігатиме наш хранитель Андрій (загиблий син – ред.). Звісно, що донька переживає за мене, але вона сильна дівчинка, - каже жінка.
Військову форму ще від літа носить черкащанка Альона Каїрцева. Її чоловік вже двічі був в АТО, а Альона тривалий час займалася волонтерською роботою. Та влітку вона прийняла кардинальне рішення – вдягти військову форму. Й зараз жінка служить у міському військкоматі.
- З моменту початку війни у мене зразу з’явилася думка йти на контракту службу. Але в нас двоє дітей, тому поїхати на Схід і мені, й чоловікові було неможливо. Утім, я розуміла, що я можу робити для армії більше, ніж бути просто волонтером. Тому й прийняла таке рішення, - говорить Альона Каїрцева. – Я вважаю, що на самій передовій жінок не повинно бути, бо там дуже тяжко. Але в нас є такі жінки, які набагато витриваліші від чоловіків.
Загалом від початку року стати контрактниками вже зголосилося 18 містян. Незабаром вони роз’їдуться до чотирьох навчальних центрів і там відразу підпишуть контракт на службу.
- Серед них - половина АТОвців, які вже мають досвід бойових дій, - розповідає заступник військового комісара Черкаського ОМВК Олександр Шиш. – На службу йдуть і жінки. Але для них дещо інші умови. Зокрема, потрібна письмова згода командира військової частини. Але вакантних посад для жінок, насправді, дуже багато – це і медики, і санінструктори, і кухарі, і діловоди. Торік на військову службу за контрактом ми відправили десь близько двох десятків жінок, хоча охочих було значно більше.
Додамо, що загалом на Черкащині набрати до ЗСУ упродовж першого кварталу планують близько 300 осіб, безпосередньо з Черкас – майже 40 осіб.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram