При в’їзді в Смілу вже помітно вимальовується споруда майбутнього православного храму Різдва Святого Іоанна Хрестителя. Зводиш очі догори, на куполи храму, — і думаєш про вічне, відчуваючи поруч незриму присутність земного творця — художника, архітектора, інформує Юрова гора.
Ініціатором його будівництва є відома у нашому місті особистість, депутат міської ради, протоієрей отець Михайло Шевчук, який розповів багато цікавого про майбутню святиню.
- П’ятнадцять років тому після закінчення семінарії потрапив з Івано-Франківщини за розпреділенням у Смілу. Переїхали сюди разом з дружиною та дітьми. Спочатку богослужіння проводив на загреблі. А з 2008 року займаюсь будівництвом храму по вулиці Невського за Луцьким проектом, – розповідає отець Михайло. – Недалеко від місця, де зараз будується храм, був великий собор, який в 1928 році був закритий, а потім знищений радянською владою. Покищо богослужіння проводимо в капличці, в якій вже й тіснувато, бо прихожан стає все більше.
За словами отця Михайла, храм побудовано на одинадцятиметрових сваях, будова матиме п’ять куполів, висота разом з хрестом сягатиме 24 метри. Нещодавно відбулася важлива подія – встановлено склепіння центрального куполу. Зробити це було досить не просто. Для цього настоятель домовлявся про спеціальний кран з Черкаського «Азоту». Але, попри складності, роботи на будівництві не зупиняються ні на один день. Найскладніше вже позаду. Найтяжче було зварити центральні металеві конструкції, на яких триматиметься верхня частина церкви. – Спочатку думав, от якби вже фундамент зробити, потім, от якби вже стіни хоч трохи виднілись, тепер на черзі внутрішні роботи – ділиться своїми переживаннями настоятель.
Храм зсередини отець Михайло давно вже намалював у своїй уяві.
– Ось тут буде іконостас
Ось звідси сходи вестимуть на поміст, де розміщуватиметься церковний хор.
А тут по-центру звисатиме панікадило.
Зараз головне зробити покриття, щоб захистити будівлю від опадів, – продовжує настоятель, потім потрібно встановити вікна, зробити громовідвід, освітлення, далі внутрішні роботи, підлога. Після завершення будівництва споруди потрібно зробити благоустрій навколишньої території, ліквідувати аварійні насадження, посадити низькорослі вічнозелені дерева.
Тож планів ще дуже багато. Ззовні храм матиме три ікони: Святому Миколаю, Пресвятій Богородиці та Іоанну Хрестителю, які будуть викладені мозаїкою. В’їжджаючи в Смілу з Черкас вірян зустрічатиме святий лик Богодиці, а з вулиці Невського – Миколи Чудотворця.
На території будівництва розмістилась охайна альтанка та дзвони, які настоятель привіз з Володимир-Волинського.
Разом з парафіянами молимося за наших жертводавців, за пошук нових жертводавців, які б могли своєю “лептою” також приєднатись до величної справи побудови церкви, – продовжує Михайло Шевчук. Серед них Ігор Дубік, Сергій Рудик, Олександр Давиденко та багато багато інших.
Мета є а це саме головне. Якщо є бажання працювати, то Господь завжди допоможе. Звичайно хочеться вже швидше закінчити, адже лишилось вже значно менше ніж зроблено – з величезним оптимізмом в очах підсумовує святий отець.
Тож побажаємо невтомному трудівнику якнайшвидшого завершення будівництва та щедрих прихожан, яким небайдужа доля майбутньої смілянської святині. Щоб золоті куполи храму не одне століття кликали на молитву вірян.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram