“Суспільну маячню щодо людей з інвалідністю потрібно швидко припинити”, – Юрій Федун

28 липня 2018, 11:02

Про повагу суспільства та влади до людей з інвалідністю, захист їхніх прав та активну взаємодію між громадськими організаціями, які захищають права інвалідів, — про такі головні напрямки Стратегії Олега Ляшка „ Інтеграція “ говорили в Черкасах під час круглого столу „ Політичний діалог — крок у майбутнє “. У заході взяли активну участь лідери громадських організацій Черкащини, що опікуються проблемами людей з обмеженими можливостями, депутати місцевих рад та журналісти регіону. Ініціювала публічний захід Черкаська територіальна організація Радикальної партії Олега Ляшка разом із ГО „ Громадська взаємодія людей з інвалідністю “ та безпосередньо її очільником Юрієм Федуном.

Учасники зібрання визнали, що в Черкасах вперше за багато років обговорення вийшло поза рамки суто вузького кола ГО та винесено на регіональний „ круглий стіл “. Так , спілкування в форматі діалогу охопило коло саме тих проблемних питань, які є спільними для багатьох українських міст та регіонів. Тож, незабаром після регіональних „ круглих столів “ буде підбито підсумки та скликано аналогічний великий захід Всеукраїнського масштабу за участі кількох тисяч учасників зі всіх куточків країни.

Серед низки питань, які було обговорено саме в Черкасах, — доступність для людей з обмеженими можливостями всіх тих послуг та навіть елементарних благ, які є звичними для пересічних громадян. А саме, можливість працевлаштування, отримання достойного заробітку, якісної медичної та реабілітаційної допомоги та необхідність організації спеціальних центрів щодо неї. Велось про пільгові перевезення та без бар’єрне життя у населених пунктах. Наголошувалось і про те, що проблеми людей з інвалідністю часто-густо вирішуються взагалі без їхньої участі, що є неправомірним та образливим. Та й законодавчі норми, які існують в Україні і стосуються широкого кола питань українських інвалідів, є неідеальними та далекими від норм цивілізованого світу.

Саме тому, Радикальна партія Олега Ляшка поставила завдання залучення інвалідів до політичного життя. Адже ніхто за цих людей краще не знається на наявних та кричущих проблемах інвалідів. І саме представники від них мають лобіювати їхнє вирішення, будучи представленими у виконавчих органах влади.

Голова Черкаської територіальної організації Радикальної партії Олега Ляшка Іван Полудень наголосив, що команда РПЛ та її лідер Олег Ляшко, завжди були готові виборювати невід’ємне право людей з інвалідністю жити не лише повноцінним життям, але й брати пряму участь в ухваленні рішень, важливих для місцевих громад і держави загалом.

-  Сьогоднішня подія – важливий крок у налагодженні співпраці між Радикальною партією Олега Ляшка, місцевими депутатами від РПЛ та поки що роз’єднаними громадськими організаціями, які представляють інтереси людей з інвалідністю. Всі вони „ варяться “ у локальних питаннях, так би мовити, близьких для конкретної громадської організації. Ми пропонуємо їм співпрацю у спільному форматі, — підкреслив він. — Одним із рішень, яке ми сьогодні ухвалили, є пропозиція ініціювати через наших депутатів місцевих рад, включення представників громадських організацій, які опікуються проблемами людей з інвалідністю, до складу міських виконкомів. Таким чином вони зможуть впливати на прийняття місцевими радами рішень, важливих для людей із обмеженими можливостями.

- Важливість проведення таких регіональних заходів – перший крок у тому, щоб змінити ставлення суспільства до людей із інвалідністю, — вважає Юрій Федун. І саме така теза є головною метою Стратегії Олега Ляшка „Інтеграція “. Повага , захист та взаємодія з людьми з інвалідністю - ось головні критерії такої стратегії Радикальної партії Олега Ляшка.Суспільство має усвідомити, що люди з інвалідністю — це ті люди, яким важко жити, а не ті, кому треба ввесь час це життя ускладнювати .

Юрій Федун зауважив, що задоволений заходом, адже вдалося зібрати всю важливу інформацію щодо тих загальнонаціональних проблем, які існують в Черкаській області.

- Черкаси — дійсно чудове місто. І місто Канів поряд, і люди у вас щирі та добрі. Але повноцінно жити тут людям з інвалідністю неможливо. На це потрібно звернути увагу — владі та мешканцям вашого міста також, — підсумував Юрій Степанович. — Чому? Тому, що сьогодні ти здоровий та банально не звертаєш на проблеми інвалідів уваги. А що буде з тобою завтра? Ніхто не гарантує , що ти також можеш стикнутись у силу певних життєвих обставин з „ німими “ світлофорами, „ німим “ транспортом, де не чути зупинок, карколомними тротуарами та ще безліччю важких перепон соціального характеру. Стратегія лідера РПЛ Олега Ляшка як раз у тому і полягає, аби змусили суспільство зрозуміти інвалідів та допомогти їм.

Вгору