Перехід на альтернативне програмне забезпечення — програмний комплекс «Житлові субсидії» обговорювали вчора на засіданні колегії департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА.
— Цей перехід необхідно здійснити до початку опалювального сезону, — пояснив директор Департаменту соціального захисту Руслан Чикало, — саме тому спеціалісти місцевих управлінь соцзахисту області наразі роблять все від них залежне, аби громадяни вчасно отримали належну їм допомогу від держави.
Впровадження нового програмного комплексу дасть змогу нараховувати субсидії швидше та якісніше, але, за словами керівника департаменту, дуже гострою є нестача кваліфікованих кадрів, зокрема й ІТ-фахівців, без яких робота з програмним забезпеченням просто неможлива. Найбільш гостро відсутність таких спеціалістів відчувається в управліннях у Смілянському та Катеринопільському районах.
Вже другий рік поспіль у загальній структурі різних видів соціальної допомоги найбільшу частку займає субсидія, кількість одержувачів якої на Черкащині станом на 1 липня становить більше 205 тисяч осіб.
Сума нарахованих за шість місяців поточного року субсидій — 1 мільярд 862 млн. грн., що на 1 мільярд 690 млн. грн. більше у порівнянні з відповідним періодом 2015 року.
Руслан Олександрович наголосив, що з огляду на зміни, зініційовані Урядом, що відбулися в порядку надання субсидій, протягом травня здійснено перерахунок діючих субсидій в межах терміну призначення на неопалювальний період та здійснено перерахунки особам, які мають право на пільги. Для тих, у кого вже закінчився дванадцятимісячний термін отримання субсидії, здійснюється автоматичне призначення на наступний термін.
А загалом керівників усіх управлінь соцзахисту попросив підвищити ефективність роботи, зважаючи на високу соціальну значимість питання забезпечення мешканців житловими субсидіями.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram