Суд виправдав звинуваченого у державній зраді прикордонника

04 червня 2018, 23:04

Соснівським судом було виправдано офіцера Державної прикордонної служби в Оршанці, який обвинувачувався у публічних закликах до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, пише “Кропива”.

Це вже друге рішення суду в цій справі. На початку 2017 року цей же Соснівський суд вже виносив вирок в цій справі за яким його було визнано винним та засуджено до одного року позбавлення волі без конфіскації майна, але зі звільненням від відбуття покарання з випробувальним терміном один рік. Але рішення суду було оскаржено в Апеляційному суді, який відправив справу на повторний розгляд в той же Соснівський суд. І вже в грудні 2017 року було винесено інше судове рішення, яким звинуваченого було повністю виправдано.

Зазначимо, що попри серйозні звинувачення обвинуваченого суд не відсторонив від посади і за час слідства він отримав підвищення по службі.

Не менш дивним виглядає і аргументація суду для виправдання — “Під державною владою у ст. 109КК України слід розуміти лише легітимну владу. Тому дії, спрямовані на захоплення раніше узурпованої іншими особами, нелегітимної державної влади, не містять складу розглядуваного злочину, і, якщо фактично вчинене діяння не містить складу іншого злочину, мають розглядатися лише у політичній, а не правовій площині.”

Таким чином, Соснівський суд Черкас одним рішенням в одній справі поставив під сумнів легітимність влади в Україні.

Вгору