Суд ухвалив рішення у справі мера Черкас

15 листопада 2018, 17:32
Мера Черкас не відсторонили від посади

Фото: Про все

Міському голові Черкас Анатолію Бондаренку не обрали запобіжний захід. Таке рішення ухвалив суддя Соснівського районного суду на сьогоднішньому засіданні. 

Про це повідомляє кореспондент "Про все".

За словами захисника міського голови, представники прокуратури незаконно вручили підозру Анатолію Бондаренку. Він апелює до пояснень заступника Генерального прокурора України щодо порядку вручення підозр.

Під час засідання захисник вимагав відводу прокурора Овсієнка та групи прокурорів, причетних до цієї справи. Суд таку пропозицію відхилив через брак доказів.

- Перебування Анатолія Бондаренка на посаді міського голови ризиковано, адже він може знищити документи та відео-фіксацію канівської сесії і незаконно впливати на свідків, - зазначив прокурор Богдан Овсієнко.

Адвокат міського голови вважає, що відповідно до КПК України Бондаренку підозру не вручено.

- Прокурори виконують політичне замовлення, адже згідно із законом, міського голову від посади можна відсторонити за рішенням суду, або за фактом смерті, - прокоментував Анатолій Бондаренко.

Раніше Анатолію Бондаренку було оголошено дві підозри: за ч. 1 ст. 351 (перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради) щодо скликання скандальної сесії у Каневі та за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки громадським інтересам).

Нагадаємо, раніше Соснівський суд відхилив клопотання прокуратури щодо відсторонення мера Черкас від посади та обрання йому запобіжного заходу. В ухвалі суду зазначено, що причиною повернення вказаних клопотань є порушення підслідності кримінального правопорушення. Згідно з ч. 5 ст. 216 КПК клопотання в цій ситуації мали б подавати детективи НАБУ, а не слідчі поліції чи прокуратури.

Поділитись

Коментарі

Вгору