Сучасними автобусами у Черкасах хочуть витіснити застарілий громадський транспорт

30 квітня 2015, 22:00

автобус

За результатами конкурсу на громадські перевезення, який відбувся цього тижня в Черкаському міськвиконкомі, у місті збільшиться на 14 одиниць автобусів з нормами екологічної безпеки Євро-4. Таким чином новіші і більш сучасні великогабаритні автобуси (де зведено до мінімуму обсяги шкідливих викидів) частково замінять застарілі малі маршрутки класу Євро-1 та Євро-2, які донині перевозили пасажирів в обласному центрі, інформує прес-служба мерії.

Як повідомив начальник управління транспорту департаменту ЖКК Черкаської міської ради Віталій Дядченко, такі автобуси з’являться на маршрутах: №15 (4 одиниці), №10 (1 одиниця), № 11 (1 одиниця) та №28 (8 одиниць).

Донині в місті працювало 20 автобусів класу екологічної безпеки Євро-4 на маршрутах: №26 (4 одиниці) та №36 (16 одиниць).

Стільки ж автобусів у Черкасах середньої та великої пасажиромісткістю класу Євро-3 сьогодні перевозить пасажирів. Ці маршрутки мають покращені умови комфорту (низкопольні, зручні сидіння, кондиціонери тощо) та екологічної безпеки. Такі, зокрема, працюють на маршрутах: №4 (1 одиниця), №5 (1 одиниця), № 6 (1 одиниця), №22 (14 одиниць), №29 (1 одиниця), №33 (2 одиниці).

Тоді як загалом у Черкасах нині обслуговують громадян близько 280 автобусів на 25 маршрутах.

Віталій Дядченко розповів, що у результаті нинішнього конкурсу збільшено на два маршрути загальну кількість громадських перевезень у місті. А саме, додано маршрути № 10 (Центр-Хутори) та №15 (вул. Гайдара – вул. Гагаріна), які довгий час не обслуговували перевізники. Тож після підписання договорів з переможцями вищевказаного конкурсу загалом у місті діятиме 27 маршрутів.

– Хоча із 16 маршрутів, які цього тижня виносилось на конкурс (оскільки в частини черкаських перевізників ще діє термін дії договорів), такими, що відбулись, визнано лише 12 маршрутів. Тоді як на чотирьох маршрутах : №3, №12, №26 та №31 (через відсутність претендентів чи через зняття таких з конкурсу через неточні данні) за місяць-півтора аналогічний конкурс відбудеться повторно. Відзначу, що на наступний конкурс виноситимуться також два існуючих маршрути №21 (Річковий вокзал – вул. Пацаєва) та №26 (Новий автовокзал – Обласна лікарня), у яких спливає термін укладених договорів, – повідомив Віталій Миколайович.

Водночас проінформував, що управління транспорту на чергове засідання виконкому ініціюватиме винесення питання про внесення змін в умови конкурсу на громадські перевезення у Черкасах. А саме: в частині обмеження участі у конкурсі на маршрути, які пролягатимуть центральною частиною міста по бульв. Шевченка (від вул. Котовського до вул. Чорновола) перевізників, які мають автобуси нижче класу Євро-3.

За словами, керівника управління транспорту, це потрібно для того, аби зменшити кількість шкідливих викидів, які особливо фіксуються у центральній частині Черкас, де скупчується левова частина усіх міських маршруток.

– Сьогодні вже достеменно відомо, що найбільше шкідливих домішок у повітрі, які щомісяця відстежують екологічні та санітарні служби в Черкасах, припадає саме на викиди транспорту. Тож міська влада, внісши відповідні зміни до умов конкурсу, може бодай частково поліпшити стан повітря у центрі Черкас. Адже найбільш «брудними» з точки зору екологічної безпеки серед громадського транспорту є саме маршрутки класів Євро-1 та Євро-2, – наголосив Віталій Миколайович.

Говорячи про перспективу громадських перевезень у Черкасах, Віталій Дядченко вбачає її за електротранспортом, який є домінуючим практично у всіх розвинутих європейських країнах.

До речі, у розробленій раніше концепції розвитку громадського транспорту в Черкасах ішлось про те, аби центральною частиною міста курсували лише тролейбуси. Тоді як маршрутки обслуговували мікрорайони та вулиці, не обладнані тролейбусними тролями.

Приміром, пропонувався варіант, аби розробити альтернативні маршрути для приватних перевізників, які б пролягали паралельними до бульвару Шевченка вулицями.

Таким чином можна було б істотно розвантажити центр міста.

– Реалізувати подібне, звісно, потрібно в комплексі, одночасно із оновленням тролейбусного парку, – акцентує Віталій Дядченко. – Допоки це питання вирішується, необхідно зробити кроки щодо зменшення шкідливого впливу на здоров’я та комфорт черкасців від викидів громадського транспорту у центрі Черкас. Тож остаточне слово – за членами виконкому.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору