Субсидію можуть отримати набагато більше черкащан

27 травня 2015, 13:24

1

Оговтавшись від отриманих рахунків, все більше черкащан поспішили в управління соцзахисту, аби оформити субсидію. Попри те, що держава значно спростила процедуру оформлення субсидії, багато хто ще вагається, адже ми навчені тим, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. «Вечірка» попросила роз’яснити найсуперечливіші питання призначення субсидії заступника начальника управління соціальних виплат та документообігу – начальника відділу соціальних виплат та пільг Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Аллу Нечипоренко.

  1. Які обмеження для призначення субсидії на сьогодні є?

Держава скасувала всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій, окрім здійснення одноразової дороговартісної покупки чи оплати послуг на суму понад 50 тисяч гривень протягом минулого року. Тобто люди, у яких є в наявності два житлові приміщення чи автомобілі, які здають у найм житло, здійснили покупку товарів, робіт та послуг (у тому числі, оплата медичних послуг та навчання) на суму понад 10 прожиткових мінімумів можуть претендувати на субсидію. Можуть претендувати на оформлення субсидій і особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні.

2. Якщо покупку розміром понад 50 тисяч гривень здійснено цього року чи вже після призначення субсидії, чи заберуть її?

У заяві на призначення субсидії людина зазначає, що у разі здійснення такої покупки, змін у складі сім’ї, у разі зміни статусу членів сім’ї, у разі зміни виконавця послуг та інших умов вона зобов’язується протягом місяця повідомити про це управління соціального захисту. Тобто вона несе за це повну відповідальність. Але надання субсидії не припиняється. Цей факт придбання враховуватиметься уже при призначенні субсидії на наступний період. Водночас це обмеження діє на загальних підставах. За рішенням комісії, якщо в людини поважні причини, наприклад, якщо людина придбала щось життєво необхідне, складається акт обстеження і відповідна комісія приймає рішення із призначення субсидії як виняток за певних умов.

3. Чи всіх, кому призначили субсидію, будуть перевіряти, тобто приходити додому і обстежувати умови або ж виносити їх справи на розгляд комісії?

- Людина заповнює декларацію і вказує всі відомості у декларації. Органи соцзахисту, призначивши субсидію за інформацією людини, проводять звірку з державною фіскальною службою, Пенсійним фондом, навчальним закладом тощо. Якщо будуть якісь неточності, це нестрашно, адже бабуся, отримуючи пенсію та знімаючи гроші з банкомата, може не вказати якісь пару гривень. Але якщо виявляється, що людина приховала дохід, не вказала якісь джерела прибутку, наприклад той самий земельний пай, то тоді так, ми повертаємо її в подвійному розмірі.

На комісіях розглядаються виключні випадки. Наприклад, субсидія може призначатися людині, яка зареєстрована у помешканні, але на неї не відкрито особові рахунки. У такому випадку вона, знаючи, що на загальних підставах їй не передбачено призначення субсидії, підкреслює: «Прошу розглянути справу на комісії». От в такому випадку комісія може приймати рішення, для цього складається акт обстеження умов проживання. Другий випадок – субсидія призначається на всіх зареєстрованих, але в квартирі можуть бути зареєстровані особи, які навчаються, живуть в іншому місті, перебувають у довгостроковому відрядженні. За умови, якщо в квартирі є лічильники на всі послуги, можна призначити субсидію на фактично проживаючих там людей. Знову ж таки, все відбувається через рішення комісії, складається акт обстеження та беруться до уваги довідки, які підтверджують факт відсутності.

Вибіркові перевірки отримувачів субсидії можуть здійснюватися і за певних інших обставин.

4. Якщо людина має два помешкання і одне з них здає у найм, чи не позбавляє це її субсидії?

- Раніше дійсно було таке обмеження, зараз його знято. Тобто права на оформлення субсидії це людину не позбавляє. Єдине, що якщо вона здає це приміщення в найм і отримує від цього доходи, ці доходи повинні бути вказані нею в декларації.

5. А якщо людина минулого року продала щось вагоме, наприклад, квартиру чи машину, чи не позбавить це її права на субсидію?

- Ні, права на субсидію це не позбавляє. Але ці доходи також мають бути задекларовані.

Планируешь строительство в условиях єкономии? Дома из бруса то что нужно! Узнай больше на http://pestovostroidom.ru

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору