
Не треба нікого переконувати, що відпочивати та сидіти з близькими на терасі заднього двору спекотними літніми вечорами надзвичайно приємно. Однак зовсім інакша справа восени і взимку, коли низькі температури змушують нас чекати перших теплих весняних днів.
Цілорічний зимовий сад, безсумнівно, велика зручність. Маючи його, можна не тільки насолоджуватися відпочинком цілий рік з видом на красивий – зелений та барвистий сад чи, навпаки, залитий снігом – сад, а й забезпечити відповідні умови зимівлі для багатьох рослин. Однак будівництво зимового саду справа не тільки дорога, а й багато в чому складна.
Цілорічний зимовий сад – правові норми
Відповідно до нормативних документів, дозвіл на будівництво зимового саду отримувати не потрібно за умови, що його площа не перевищує 35 м. У такій ситуації достатньо повідомити про будівництво міського чи окружного управління — якщо нам не повідомлять про заперечення протягом 30 днів, ми можемо розпочати роботу. Відповідно до положень будівельного законодавства, дозвіл на будівництво зимового саду (на терасі або окремо розташованого) необхідний, якщо він має площу понад 35 м. Також слід врахувати, що зимовий сад повинен розташовуватися на відстані 3 м від кордону ділянки у разі стіни без вікон та 4 м у разі стіни з вікнами.
Зимовий сад, що окремо стоїть, або на терасі — який матеріал вибрати?
Як збудувати зимовий сад? Насамперед, давайте подумаємо про матеріал, який слід використовувати для виготовлення каркасу саду. З одного боку, він повинен бути адаптований до архітектури будинку, а з іншого боку підбиратися за властивостями.
Найчастіше зимові сади будують із:
- Дерево – натуральний матеріал, який чудово поєднується з будинками у традиційному, ретро чи садибному стилі. Дерев'яний каркас чудово ізолює тепло, що полегшує підтримку високої температури у зимовому саду взимку. Однак сам матеріал дорогий і вимагає регулярного догляду;
- Алюміній – ідеально підходить для будинків у стилі модерн та мінімалізм. Алюмінієва рама легша за дерев'яну і може мати велику площу скління.
Найбільшим мінусом є той факт, що цей матеріал має більш високий ступінь теплопроникності - це означає, що приміщення швидше остигає взимку і швидше прогрівається влітку.
Засклення зимового саду – яке скло вибрати?
Замислюючись про те, як зробити зимовий сад, треба враховувати і скло, яке використовуватиметься для скління. Відповідним рішенням є однокамерні або двокамерні склопакети, в яких простір між склом заповнено інертним газом (що покращує теплоізоляційні властивості). Використання подвійного скління значно мінімізує тепловтрати, що спрощує та здешевлює обігрів зимового саду.
Як обігріти зимовий сад?
На жаль, ми не можемо опалювати зимовий сад традиційними обігрівачами. Найбільш важливим обмеженням є той факт, що радіатори вимагають традиційної системи опалення, що неможливо при практично повністю скляних стінах. Більше того, гаряче повітря, що циркулює навколо скління, охолоджуватиметься, що зробить обігрів приміщення дуже дорогим.
Набагато найкращим рішенням буде:
- Внутрішньопідлогове опалення – внутрішньопідлогові конвектори дозволяють підтримувати рівномірну температуру взимку та обігрівати конкретне місце. Також вони дуже естетичні та не займають багато місця;
- Тепла підлога – це чудовий спосіб підтримувати в зимовому саду трохи вищу температуру, що відповідає рослинам, а з іншого боку, забезпечувати комфорт домочадцям. Однак необхідно пам'ятати, що встановлення теплої підлоги вимагає дорогого ремонту.
Зимовий сад на терасі – плюси та мінуси
Зимовий сад на терасі останніми роками дуже популярний – як тоді, коли його враховують на етапі проектування будинку, так і коли він є своєрідною «прибудовою». Найбільшою перевагою цього рішення є той факт, що ми можемо вийти на терасу прямо з дому, не виходячи надвір (взимку це дуже важливо). У таких умовах простіше перетворити зимовий сад на повноцінну частину будинку, де можна приймати гостей та відпочивати. Також варто відзначити, що зимовий сад на терасі може генерувати менші витрати на будівництво та експлуатацію – замість чотирьох засклених стін зводиться лише три та опалювати такий простір легше. При відповідному фундаменті також легко вбудувати конструкцію.
Найбільшим недоліком зимового саду є той факт, що це дороге вкладення в себе, а коли фундаменти тераси не відповідають вимогам (вони криві або надто низько піднімаються над землею) – трудомісткі та складні.
Зимовий сад, що окремо стоїть - плюси і мінуси
У чому переваги зимового саду, що окремо стоїть? Спочатку звернемо увагу на те, що його можна розмістити де завгодно, що дозволяє опвикористовувати сонячне світло. Для когось плюсом може стати і те, що така конструкція засклена з чотирьох сторін, тому можна повною мірою милуватися чудовим садом. Також може статися так, що закладка фундаменту з нуля буде менш складною, ніж коригування фундаменту тераси.
Незважаючи ні на що, окремий зимовий сад не такий популярний, як терасний. Чому? Насамперед тому, що його реалізація може коштувати кілька десятків відсотків дорожче, ніж будівництво кімнати на терасі. Також дорожче правильно обігріти таке приміщення. А якщо ви хочете відпочити в зимовому саду у грудні чи січні, вам все одно потрібно одягти тепле взуття та куртку, щоб до нього дістатися.
Реклама
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram