Студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького проходять практику та здобувають освіту за кордоном, беруть участь у міжнародних програмах. Не менш активну міжнародну діяльність здійснюють і науковці університету.
Упродовж літніх канікул близько 20 студентів-педагогів та економістів перебувають у Болгарії. Варненський економічний університет запросив молодь ЧНУ на навчання і стажування та забезпечив студентів роботою на Чорноморському узбережжі. Заступник директора Центру зовнішніх і міжнародних зв’язків проф. Світлана Архипова зауважує: «найбільша користь цього стажування полягає в тому, що студенти формують іншомовну комунікативну компетентність (практикують польську, англійську, німецьку та інші мови)».
Іноземна освіта для студентів ЧНУ також стала реальною. Нещодавно троє студентів отримали документ про освіту за програмою «Подвійний диплом».
Студенти мають можливість отримати диплом закордонного вишу, навчаючись паралельно на бакалавра чи вступивши після отримання вищої освіти у Черкасах в аспірантуру чи магістратуру. У найближчій перспективі студенти ЧНУ зможуть отримати «подвійний диплом» в університеті м. Варна в Болгарії. За умовами програми, студенти три роки навчатимуться в Україні, а четвертий рік — за кордоном. Отримати диплом європейського вишу можна й навчаючись у Черкасах. Власну навчальну програму студент може синхронізувати з курсом іноземного університету.
Активні студенти-волонтери та випускники університету беруть участь у конкурсах міжнародних волонтерських програм. Випускниця Світлана Собова нині займається благодійністю в Туреччині, а Вероніка Усманова є волонтером міжнародних програм і працює в Каїрі.
Як наголошує ректор університету Олександр Черевко, здійснення міжнародної діяльності викладачами та студентами університету є одним із пріоритетних напрямів діяльності у навчальному закладі. Цю роботу організовує та координує навчально-науковий центр зовнішніх і міжнародних зв'язків університету.
Директор Центру Віктор Велівченко розповідає:
— Ми активно використовуємо практику прогресивних вишів. Саме тому вже восени на базі Бізнес-інноваційного центру Черкаського національного університету викладачі з різних куточків України зможуть скласти іспит із англійської мови на володіння рівнем Б2, необхідним для наукової діяльності. Для цього залучатимуться іноземні викладачі.
Слід зазначити, що звичною практикою в університеті стало залучення іноземних викладачів для підвищення кваліфікації колег. Прикметно, що «повчитися» в іноземних гостей, яких запрошує ЧНУ, зможуть усі охочі викладачі, а не лише працівники університету.
Серед іншого, викладачі ЧНУ можуть похвалитися й роботою в міжнародних грантових проектах. Нещодавно повернувся з Китаю професор Борис Мінаєв. Упродовж року він працював у межах гранту в Інституті хімії Академії наук КНР (Пекін). Нині перебуває з науковою роботою в Королівському інституті (Стокгольм). Там же у межах дворічного гранту працює науковець вишу доц. Гліб Баришніков.
Група фізиків на чолі з професором Андрієм Гусаком у рамках грантової програми проводять дослідження в Швейцарії, Польщі, Угорщині.
У трьох міжнародних грантах (Канада, Німеччина, Ізраїль, Нова Зеландія) беруть участь професори Світлана Жаботинська, Анатолій Чабан, Таміла Кравченко та доц. Віктор Велівченко, а проф. Світлана Архипова організувала стажування викладачів в університетах Литви і Болгарії.
Загалом, щорічно науковці університету здійснюють до 100 виїздів за кордон для викладацької, науково-дослідної роботи, стажувань, участі у конференціях, симпозіумах, семінарах, міждержавних проектах та культурно-освітніх програмах.
За повідомленням прес-служби Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram