Студенти ЧНУ стали призерами локального етапу найбільшого у світі космічного хакатону

16 жовтня 2023, 17:11

Завершився NASA Space Apps Challenge Dnipro – локальний етап найбільшого космічного хакатону. Космічні ентузіасти з усієї України в режимі онлайн розв'язували завдання від NASA, у якому взяли участь студенти ННІ інформаційних та освітніх технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Протягом 48 годин студенти, науковці, програмісти, інженери і навіть школярі, об’єднавшись в команди, вирішували практичні завдання та готувалися презентувати їх перед журі. Цього року дніпровський етап хакатону зібрав 245 учасників з різних міст України, а також Греції, Литви та Норвегії. У роботі їм допомагали досвідчені ментори.

За результатами хакатону команди презентували 37 проєктів. З поміж усіх команд в трійку переможців потрапила команда студентів напряму підготовки 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка в складі»: Андрій Бабенко, Артем Калько, Роман Сємашко, Роман Войденко, Олександр Барсуков, Андрій Мусенко, Тимофій Кузнєцов, Владислав Петренко. Команда, під назвою «Titans 2.0» презентувала проєкт настільної гри «Last Chance» про виживання на Титані, одному із супутників Сатурна. Головна мета — вижити в умовах обмежених ресурсів і досягти успішної колонізації планети.

Команда творців поставила за мету гейміфікувати вивчення та відтворення унікальної атмосфери життя на Титані. Гра надає користувачам можливість відчути важкі умови та обмежені ресурси, які випробовують просторових підкорювачів. Команда Titans2.0 висунула на передній план важливість космічних подорожей і колонізації для розвитку нових технологій та здобуття знань про наш Всесвіт. «Last Chance» нагадує гравцям, що колонізація космосу — важлива мета, над якою працює людство, і спонукає до дослідження космічних місій. Ментором з командою працював завідувач кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, Віталій Дідук.

За результатами відбору, команда студентів Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, буде представляти Україну в другому, міжнародному етапі хакатону від NASA в боротьбі за абсолютну першість.

Серед усіх команд також обрано ще двох фіналістів:

Einstein's sect (Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського) — нейронна мережа, яка може прогнозувати планетарний індекс (PI) на основі нових даних про сонячний вітер у реальному часі.

ISCIPKPI (Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського) — цифровий 3D-глобус Місяця, який відображає сейсмічні дані.

До хакатону долучилася міжнародна команда, до якої увійшли українці та спеціалісти з Греції і Естонії, а саме представники Національної обсерваторії Афін, Університету Тарту і Університету Арістотеля в Салониках. Вони прийшли не з метою перемогти, а презентувати власний проєкт і отримати фідбек та експертизу від журі. Проєкт був присвячений захисту української культурної спадщини за допомогою космічних даних і супутникових спостережень.

За інформацією пресслужби ЧНУ ім. Богдана Хмельницького

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору