СтопВірус: черкащани гуртуються у боротьбі проти епідемії коронавірусу

03 квітня 2020, 20:55

Підприємці, бізнесмени, громадські діячі, депутати та всі небайдужі на Черкащині активно об’єднуються у боротьбі з COVID-19. Не чекаючи на державну допомогу, черкащани своїми силами забезпечують лікарні та медичний персонал засобами захисту, тестами, ліками, "скидаються" на обладнання, шиють маски.

Ситуація нагадує 2014 рік, коли  у боротьбі проти агресора, країна об'єдналась для підтримки наших військових на сході країни. Тепер же на передовій у боротьбі проти біологічного ворога перебувають лікарі.

“Спільнодія Черкащини”

Спеціальна платформа співпраці влади, бізнесу та громадянського суспільства Черкаської області, які об’єднали зусилля для протидії епідемії COVID-19 на території нашого регіону.

Ключовими партнерами, які забезпечують функціонування платформи є: Черкаська обласна державна адміністрація, Черкаська агенція регіонального розвитку, БО “Благодійний фонд “МХП-Громаді” та ГО “Молода Черкащина”. До платформи долучаються й інші підприємства, бізнесмени та фізичні особи, які перераховують гроші на рахунки або самі закуповують необхідні для медичних закладів речі.

За результатами роботи платформи, зібрано 18,8 млн.грн. Наразі лікарям Черкаської обласної та Черкаської центральної районної лікарень уже передано першу партію засобів індивідуального захисту, експрес-тести та два портативні відсмоктувачі, повідомляє сторінка “Спільнодія Черкащини” у Фейсбуці.

- Передали одноразові бахіли, шапочки-берети та фартухи поліетиленові для першочергового захисту лікарів та медперсоналу у разі зростання кількості хворих на коронавірус, - йдеться у повідомленні.

Забезпечують лікарні не лише  обладнанням і засобами індивідуального захисту, а й продовольством. На період карантину Птахофабрика "Перемога Нова" (ГК "МХП") забезпечила Черкаську ЦРЛ своєю продукцією, надавши 150 кг курятини.

“Черкаси проти COVID-19”

Бізнесмени та підприємці міста Черкаси створили благодійний фонд “Черкаси проти COVID-19”, його керівником обрали колишнього начальника управління МВС в Черкаській області Владислава Пустовара.

На своїй сторінці у Фейсбуці члени фонду інформують, що станом на 2 квітня 2020 року на рахунок фонду, відкритого у ПриватБанку, надійшло благодійних внесків на загальну суму 2 499 951 грн.

- На сьогодні використано 913 975 грн, з них: 6 857 грн. - придбання зонд-тампонів для поліклінік міста; 70 008 грн. - придбання масок респіраторів класу FFP2; 490 000 грн. - передплата за комплекти одягу протиепідеміологічні багаторазового використання; 119 700 грн. - передплата за захисні комбінезони багаторазового використання; 227 410 грн. - надання матеріальної допомоги лікарям швидкої допомоги, - йдеться у повідомленні.

Один із засновників “Черкаси проти COVID-19”, екс-голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко у своєму зверненні зазначив, що зараз стан черкаських лікарень та захист медиків у плачевному стані і потребує термінової підтримки. На меті фонду зібрати таку кількість коштів, щоб при потребі лікування від вірусу Covid-19, забезпечити усім необхідним кожного жителя Черкас.

Заради прозорості використання коштів, створено офіційний сайт благодійного фонду, на якому в режимі реального часу можна побачити скільки коштів уже вдалося зібрати та куди їх витратили. Також на сайті представлені всі заявки та потреби медичної сфери, які є на даний час.

Без фондів чи організацій, та не менш ефективно

У районних центрах області люди теж не чекають на “манну небесну”. Хтось створює спеціальні рахунки для допомоги лікарям, хтось самостійно підвозить необхідне для медичних закладів. Фейсбук рясніє повідомлення про збір коштів та прикладами допомоги.

Одними з перших, хто на районному рівні зібрав для своєї лікарні вже більше мільйона гривень, стали шполяни. Голова Шполянської районної адміністрації Наталія Коваль постійно звітується на своїй сторінці у Фейсбуці про те, що необхідно придбати для лікарень та куди витратили уже зібрані кошти.

Фото зі сторінки у Фейсбуці Наталії Коваль

На зібрані кошти для Шполянських лікарень уже закупили засоби індивідуального захисту для медиків, концентратори кисня, респіратори, необхідні ліки та дезінфікуючі засоби.

Спеціальні рахунки для підтримки районних лікарень створені також у Катеринопільському, Тальнівському, Городищенському, Канівському районах.

- За ініціативи депутата обласної ради Олександра Коваленка для нас створили спеціальний рахунок, куди небайдужі можуть надсилати гроші. Завдяки надходженню коштів ми уже придбали кисневий концентратор за 47 тис гривень для інфекційного відділення, також багато засобів захисту: медичні маски, рукавички, спеціальні халати і т.д. - говорить головна лікарка Катеринопільської ЦРЛ Людмила Борецька. - Дякуємо йому і за організацію харчування в нашій лікарні, витрати на яке він теж взяв на себе.

Головний лікар Тальнівської ЦРЛ Олег Солодько теж організував збір коштів на необхідне обладнання для лікарні. Гроші перераховують як підприємці так і всі небайдужі громадяни.

- У цей складний час кожен має робити те, що вміє найкраще: лікарі - лікувати, а ви допомагати нам у цій нелегкій справі, - написав пан Олег на своїй сторінці у Фейсбуці.

Крім допомоги лікарням, активісти та волонтери проводять благодійні акції. Так, активісти Нацкорпусу займаються підвозом медиків та людей, яким потрібні процедури гемодіалізу, а Молодіжна рада ВО "ЧЕРКАЩАНИ" роздавала засоби захисту малозахищеним верствам населення.

Коментарі

Валентин сказав:

Где контактные номера ?

Саша сказав:

Волонтери роблять більше, ніж держава.

Вгору