Стало відомо, хто перемагає на перших в Україні виборах сільського старости

18 січня 2016, 08:38

виб

Олександр Максимов переміг, за попередньої інформацією, на перших в Україні виборах старости у смт. Ірдинь на Черкащині 17 січня. Максимов набрав 246 голосів (78,5%), інший кандидат Юрій Перевалов – 67 голосів (21,5%). Недійсних бюлетенів у результаті підрахунків виявилося 6, пише Рідна Черкащина.

Офіційні підсумки голосування встановить Білозірська сільська виборча комісія, на підставі протоколу підрахунку голосів Ірдинської дільничної виборчої комісії, повідомляють у прес-службі Черкаської обласної організації КВУ.

Олександр Леонтійович Максимов – місцевий житель смт. Ірдинь. Був селищним головою Ірдиня.

Спостерігачі констатують, що виборчий процес пройшов спокійно. Білозірська сільська і Ірдинська дільнична виборчі комісії достатньо добре підготувались до голосування.

Явка склала 46,7 % (319 з 683 виборців), що майже ідентично активності на останніх місцевих виборах в середньому по Черкаському району – 46,5%. Іноді навіть виникала невеличка черга за бюлетенями. Порушень під час голосування і підрахунку голосів зафіксовано не було.

Через тиждень, 24 січня, за даними КВУ, відбудуться вибори ще 30 старостів. У Хмельницькій області оберуть 13 старост, у Черкаській – 5, у Запорізькій та Рівненській областях – по 6 старостів.

Довідково: Відповідно до ст. 14-1 та ст.51 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” у селах, селищах, визначених за рішенням місцевої ради об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, за винятком її адміністративного центру, обирається староста на строк повноважень місцевої ради.

Староста є посадовою особою місцевого самоврядування.
Староста:
1) представляє інтереси жителів села, селища у виконавчих органах сільської, селищної, міської ради;
2) сприяє жителям села, селища у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування;
3) бере участь у підготовці проекту бюджету територіальної громади в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного села, селища;
4) вносить пропозиції до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради з питань діяльності на території відповідного села, селища виконавчих органів сільської, селищної, міської ради, підприємств, установ, організацій комунальної форми власності та їх посадових осіб;
5) здійснює інші обов’язки, визначені Положенням про старосту.

Положення про старосту затверджується сільською, селищною, міською радою відповідної об’єднаної територіальної громади.
У Положенні визначаються права і обов’язки старости, порядок його звітності, інші питання, пов’язані з діяльністю старости.

Староста є членом виконавчого комітету ради об’єднаної територіальної громади за посадою.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору