У мешканців одного з мікрорайонів Черкас декілька років поспіль щовесни стоїть вода у будинках. Переконані – це результат перекритого русла річки, якою мали б відходити талі води. Усе – через сусідів, які облаштували собі комфортний під'їзд до власних садиб, просто засипавши частину річки, інформує "5 канал".
Щоб дістати консервацію, Сергій Веліканов одягає заброди – рибацький гумовий комбінезон, бо в його погребі справжнє озеро: "Ось насос стоїть у мене спеціальний, шланги, і відкачуємо кожен божий день… Все плавало, картопля плавала, от що було не на стелажах – усе плавало".
Борються з підтопленням мешканці мікрорайону Дахнівка вже не перший рік. Вода стоїть у льохах та підвалах жителів трьох вулиць. "У цьому році з'явилася, як тільки сніг розтанув, одразу з'явилася вода. Скажімо, от перед Паскою, як треба було дістати консервацію, то я три години відкачував", – бідкається Ярослав Лугиня.
Усі ці вулиці – прилеглі до річки. Її руслом і мала б стікати дощова та тала вода. Втім, водойма у кількох місцях – просто засипана. "Вона перегороджена насипами на сьогодні і воді не так легко потрапити до дренажного каналу. Тому вода стоїть у погребах, вода стоїть у дворах", – пояснює голова ГО "Екосвіт" Людмила Ткаченко.
Мешканці Дахнівки скаржаться, що русло засипали, аби облаштувати комфортний під'їзд до будинків, які зведені просто на березі річки. А згідно з законом – це робити заборонено. На сусідів уже не раз скаржилися до міськради. Втім, марно.
Підтоплені підвали – не їхня провина, запевняють мешканці прибережних будинків. Підтверджують, вони справді засипали річку. Проте попередньо обладнали дренажну систему. "Труба не дає застоятися воді, вона проходить і сюди, і назад. А як же людям під'їжджати до дому?.. Вона функціонує, цього року це було видно, вода ходила. Просто рівень води піднявся, снігу дуже багато було в лісі", – запевняє Людмила Дубровська.
Чиновники запевняють: про щорічне підтоплення Дахнівки чують уперше. Не знають і про засипане русло. Мовляв, жодних скарг до них не надходило. Утім, і дозволу на облаштування дороги річкою не давали. Хоча підтверджують – будинки затоплює справді не через насипи, а внаслідок будівництва Кременчуцького водосховища. Старі дренажні системи не здатні впоратися, тож облаштовувати погреби та підвали в цій зоні заборонили.
"Щоб уникнути цієї проблеми, Управління водних ресурсів мало збудувати ще одну насосна станцію, яка дасть змогу утримувати район у належному стані", – вважає в.о. директора департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міськради Сергій Танюк.
Аби збудувати насосну станцію, чиновники радять місцевим мешканцям написати звернення до міськради. Лише тоді там почнуть вивчати проблему та шукати гроші на її розв'язання.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram