22-річний студент Назарій Романченко створив автономну мобільну систему метеорологічного спостереження, яка може вимірювати температуру середовища, рівня радіації, аміаку, чадного газу. Фермер може пити вдома каву і заодно спостерігати за процесами, що відбуваються в нього на полі. А під час землетрусів чи хімічних атак система врятує життя, проклавши безпечний маршрут, пише in.ck.ua.
У Назарія ідея винаходу з'явилася після того, як до університету звернулася агропромислова фірма з пропозицією створити систему-аналог закордонного обладнання.
- Прилади “DAVIS Instruments", які є найбільшим представником ринку професійних метеостанцій, для наших аграріїв дуже дорогі. Ціни на їхні системи стартують від 500 до 3000$. Ідея спробувати створити щось подібне з'явилася влітку минулого року, а вже на початку осені я почав розробляти апаратну і програмну частини винаходу. Точної ціни зараз сказати не можу, адже все залежить від потреб користувача в тому чи іншому параметрі вимірювання та візуального зображення на сервері. Також на ціну впливає побудова графіків, залежностей, розрахунок, прогнозування. Та все ж це буде значно дешевше, а в технологічному плані – більш революційно, ніж закордонні метеосистеми. Такого обладнання ніде у світі ще немає, - розповідає студент ЧДТУ, розробник метеообладнання Назарій Романченко.
В планах винахідника розробка екстреного сповіщення при надзвичайних ситуаціях, землетрусах, радіаційному і хімічному забрудненню. Сервер будуватиме на карті всі дані та безпечний маршрут евакуації. Унікальність системи в тому, що такий варіант розвитку цієї розробки не розглядає жоден інший виробник.
Підключення системи відбувається з мобільного по GPRS-каналу або через Wi-Fi. Це дозволяє працювати майже в будь-якій частині світу. Система підключається до сервера користувача напряму і передає всі дані без посередників. Назарій говорить, що невдовзі планує через додаткові датчики збільшити радіус передачі даних до двох кілометрів по прямій видимості. Кожен датчик може бути ретранслятором, це дасть змогу збирати всі дані на величезній території, наприклад, по Черкасах. Розробник стверджує, що однієї такої метеостанції, ймовірно, буде мало на все місто, але декілька станцій покриють територію повністю.
Нині Назарій Романченко в проекті "Ідея.Дія.Результат" шукає партнерів для розвитку свого винаходу. Зв’язатися з автором проекту можна в соцмережах або за номером 063 376 79 66.
Ірина Семенова.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram