У програмі "Майстерня сільських ініціатив" від ГО "Творці майбутнього" взяли участь 25 старшокласників із 4-х сіл: Степанців та Мартинівки, Канівського району і Березняків та Великої Яблунівки, Смілянського району. Учасники пройшли навчальний цикл, що складається з трьох семінарів та реалізували соціально-корисні ініціативи у своїх селах.
Сортування сміття в с. Березняки
Роман Клименко, Альвіна Потапова, Анастасія Козубенко, Дар’я Дідківська
Хлопці та дівчата самі домовилися з місцевим підприємством про надання їм автомобільних скатів, виготовили з них баки для роздільного збору сміття та поставили в різних точках села. Окрім того, провели інформаційні заняття для того, щоб навчити людей правильно сортувати відходи. Також ця команда веде сторінку на Facebook, продовжуючи інформаційну роботу з односельцями.
Спортивний ХАБ в с. Велика Яблунівка
Максим Бондаренко, Богдан Курашов, Олексій Каргін
Про те, щоб у селі було місце для занять різними видами спорту мріяли дев`ятикласники місцевої школи. Тому взялися відновлювати всі спортивні майданчики та будувати нові, назвавший цей комплекс “Спортивний ХАБ”. Хлопці підготували та засіяли травою поле для футболу, відновили майданчик для пляжного волейболу. Планують встановлювати ще й вуличні тренажери. На цих полях вже влітку проведено ряд спортивних змагань між селами об’єднаної громади.
АРТ-простір в с. Мартинівка
Костянтин Геращенко, Богдан Царенко, Даниїл Ніколаєв
Створити парк для сімейного дозвілля, де будуть мати чим зайнятися і дорослі, і діти - ось мрія команди наших учасників з села Мартинівка, яку вони реалізують у проєкті Мартинівський АРТ-простір. На вільній території в центрі села команда висадила більше 100 дерев, кущів та квітів, які створять затишок і затінок. З піддонів виготовили та пофарбували більше 30 лавочок, долучили до цього цілі родини односельчан. Зробили поля для гри у великі шахи та шашки, зону для пікніків. Родзинкою простору став сквер “Дружба”, в якому представники кожного села Степанецької ОТГ посадили своє дерево. Розпочав свою роботу і кіномайданчик, де діти та дорослі збираються разом і дивляться кіно на великому екрані. 21 червня провели відкриття Арт-простору з веселими іграми та активностями.
Алея "Щастя" в с. Степанці
Вікторія Лагодич, Тетяна Кузьменко, Анастасія Чабан
Зручність, безпека, естетика та настрій - ось складові ініціативи з села Степанці, яка має назву Алея “Щастя”. Учасниці Майстерні вирішили відновити шлях від однієї частини села до стадіону. Якщо зараз доводиться йти в обід кілька кілометрів уздовж траси, то завдяки майстернівцям території поєднає красива доріжка понад берегом річки Росава. Колись саме там і ходили селяни, але з часом усе заросло і стало непридатним для користування. Дівчата та їхні помічники розчистили берег та висадили уздовж дороги 150 саджанців дубів. Вдвічі приємніше, що саджати дерева допомагали школярі не лише зі Степанського ліцею, але і з сусідньої Мартинівки. Так спільна робота поєднала молодь з різних сіл однієї ОТГ. Також пофарбували міст через річку, встановили лавочки і ліхтарі. Тепер жителі Степанців зможуть прогулюватися уздовж річки, безпечно діставатися до стадіону і просто бути щасливими)). Але роботи по втіленню проекту ще не завершені, і будуть тривати ще восени цього року. Тоді ж відбудеться і відкриття алеї.
Ірина Вовк, Дмитро Чабан, Денис Берестенко
Тема безпечного та екологічного збору відходів, як ви вже помітили, дуже популярна серед наших учасників та учасниць. Підлітки не лише самі стають більш екосвідомими, але й навчають інших та залучають їх до дій. Так команда з села Велика Яблунівка організувала не лише низку суботників, але й уроків екології для менших школярів. Спочатку запровадили роздільний збір сміття в своїй школі, а потім і домоглися закупівлі сміттєвих баків для всього села. Також провели конкурс на найохайніший двір села і вручили нагороду переможцю. А найцікавішою формою роботи з молоддю став плоггінг - поєднання бігу зі збиранням сміття. Його в селі провели вже двічі і збираються зробити такі забіги регулярними.
Сцена біля школи в с. Березняки
Дарина Пехітова, Анастасія Крохмалюк, Катерина Темненко
Пусте шкільне подвір’я може стати зоною для спільного проведення часу - так вирішили троє дівчат з села Березняки. Вони ініціювали створення тут майданчика для проведення свят. За допомогою дорослих збудували сцену, посадили зелені насадження, змайстрували лавки. Школярки мріють, що тут не лише відбуватимуться лінійки та шкільні активності, але і свята для всього села, а також працюватиме літній кінотеатр. Ініціатива завершуватиметься восени цього року.
Step HUB в селі Степанці
Олександр Ткаченко, Дарина Яременко, Максим Власенко
Де молодь села може спільно та з користю проводити час, особливо в холодну пору року? Про це задумалися в селі Степанці та вирішили створити центр дозвілля, який назвали Step HUB. Спочатку команда не була впевнена, чи підтримають їх односельці. Але провівши опитування і розповівши про свою ідею , отримали повне підтвердження: степанецька молодь хоче розвиватися. Центр вирішили відкрити в приміщенні Будинку Культури, де базується сільська бібліотека, яку мало хто відвідує. Тож наші учасники та учасниці заповзялися облаштувати це простір так, щоб у ньому було затишно і цікаво. Найперше - допомогли бібліотечній працівниці списати старі книжки та звільнити приміщення від зайвих стелажів. Потім розфарбували стіни. Підготували план активностей в центрі і так захопили ним односельчан та спонсорів, що завдяки пратнеру БФ “Урожай - громаді” отримали грант на закупівлю меблів, техніки, настільних ігор та нових книжок, посуду та матеріалів для майстер-класів. Дивитися разом кіно, читати та обговорювати за чаєм цікаву літературу, грати в настолки та проводити майстер-класи - все це стане можливим для степанецької молоді вже дуже скоро. Відкриття планується цієї осені!
Сортування сміття в с. Мартинівка
Вікторія та Надія Бурчило, Яна Котляр
Чисте село та незіпсована природа - ось про що мріють учасниці Майстерні з села Мартинівка. Тому вони вирішили налагодити сортування сміття у своїй громаді. Провели волонтерську акцію "Чиста громада - чисте довкілля" та плоггінг-марафон. Розпочали окремий збір макулатури в селі на постійній основі (вже здали більше 900 кг). І навіть запустили #forestchallenge по спасінню дерев шляхом здачі паперу на переробку, записавши ролик на YouTube. Разом з батьками виготовили баки для збору пластику. Проводили також екоуроки та відеолекторій, на яких пояснювали, як і навіщо сортувати сміття. А щоб підготувати односельчан до майбутніх змін, створили сторінку у Facebook.
За інформацією ГО "Творці майбутнього"
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram