Соснівська СУБ відшкодує черкащанці 23 тис. грн. за неякісний ремонт даху

19 червня 2017, 17:20

Квартиру черкащанки під час сильних дощів постійно затоплюює. Аби вирішити цю проблему громадянка неодноразово зверталася до Сосніського СУБ, на балансі якого знаходиться її будинок. Попри звернення причини заливу служба так і не усунула. Жителька ж постійно зазнає матеріальних та моральних втрат через численний ремонт свого житла. Саме тому захотіла вирішити спір у судовому порядку та звернулася до Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, повідомляє Черкаський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Оскільки особа є малозабезпеченою, а її дохід не перевищує 3368 грн., то вона має право на адвоката за рахунок держави. Після перевірки, центром було призначено адвоката Ірину Глембоцьку.

Адвокат підготувала позовну заяву та представляла інтереси клієнтки у суді. За результатами, Соснівський районний суд м. Черкаси вирішив стягнути з комунального підприємства “Соснівська СУБ” Черкаської міської ради на користь позивачки відшкодування завданої матеріальної шкоди в розмірі 14 816,40 грн., моральної шкоди в розмірі 5000 грн., та витрати за проведення судової будівельно-технічної експертизи у розмірі 3200,00 грн. а всього — 23 016,40 грн.

- Згідно із Законом України “Про житлово-комунальні послуги” КП “Соснівська СУБ” зобов'язане здійснювати контроль за технічним станом інженерного обладнання будинків, квартир, приміщень; утримувати в належному технічному стані, здійснювати технічне обслуговування та ремонт внутрішньобудинкових мереж, вживати заходів щодо ліквідації аварійних ситуацій, усунення порушень якості послуг у терміни, встановлені договором та/або законодавством; своєчасно за власний рахунок проводити роботи з усунення виявлених неполадок, пов'язаних з отриманням житлово-комунальних послуг, що виникли з його вини. Таким чином, ремонтувати дах та здійснювати перевірку його технічного стану має комунальне підприємство, відтак, усі витрати на ремонт теж має нести балансоутримувач будинку, - зазначив директор Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Станіслав Скіць.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору