Помер екс-губернатор Черкащини

13 січня 2014, 10:45

13 грудня близько сьомої ранку у себе вдома помер колишній губернатор Черкаської області Володимир Лук’янець, інформує «Прочерк».

Інформацію підтвердив головний лікар Черкаського онкодиспансеру Віктор Парамонов, де Володимир Лук’янець лікувався останнім часом.

– Це дуже мужня людина. За багато років хвороби він жодного дня не пролежав у нас у лікарні. Він приймав усе, що треба, і їхав на роботу. Намагався ні для кого не бути тягарем, – зазначив Віктор Парамонов. – Розумієте, у тій ситуації, в якій він опинився, він знайшов сили поєднували лікування, роботу і громадську діяльність. Ми його шанували і в нас з ним склалися гарні людські стосунки. До речі, він був патріотом Черкащини. Він багато читав, гарно знав історію і не лише вчорашню, а й історію 100-200 літньої давнини. Я був свідком, як він міг дискутувати на цю тему з фахівцями-істориками на рівних. Я віддаю йому велику шану.

Володимир Лукич народився 1956 року в селі Бакаєве Чорнобаївського району Черкаської області. У 1994 – 1995 роках був першим заступником голови Черкаської облдержадміністрації і голови обласної Ради народних депутатів. У 1995 – 1998 роках обіймав посаду заступника голови Черкаської ОДА. Керував облрадою із 1998 по 2001 роки. Очолював Черкаську облдержадміністрацію із 2001 по 2003 р. Після цього був генеральним директором державного підприємства «Златодар». Був депутатом Черкаської облради від «Народної партії».

15 січня із 10:00 до 11:30 відбулась офіційна церемонія прощання із колишнім головою Черкаської обласної державної адміністрації, колишнім головою облради, депутатом облради Володимиром Лукичем Лук'янцем у фойє першого поверху Будинку рад.

Проводити екс-губернатора Черкащини в останню путь до Будинку рад прийшло чимало людей: чиновників, колишніх колег, журналістів, і просто знайомих Володимира Лукича. Тримаючи у руках квіти і вінки, люди вишиковувалися в чергу і по кілька осіб заходили всередину будівлі, щоб вшанувати пам'ять колишнього керівника області.

На церемонію прощання прибув екс-спікер Верховної Ради України Володимир Литвин, екс-нардеп від Черкащини Сергій Терещук. У почесній траурній варті були: перший заступник голови обласної державної адміністрації Анатолій Івашкевич, заступники голови ОДА Тетяна Прітченко і Михайло Коваленко, голова обласної ради Валерій Черняк, секретар міської ради Віктор Білоусов та інші.

Митрополит Черкаський і Канівський владика Софроній, який був особистим духівником Володимира Лук’янця, провів панахиду за померлим та нагадав про вічні цінності. Владика сказав, що в останні роки життя Володимиру Лукичу було дуже важко через значні фізичні страждання, але попри все він дбав про людей і справу.  «Яку б посаду ми не займали в житті, треба пам’ятати про людські чесноти та відповідальність перед Богом», – підсумував Софроній.

Під час траурної панахиди зі словами співчуття до рідних та поваги до померлого виступили голова обласної ради Валерій Черняк, перший заступник голови обласної державної адміністрації Анатолій Івашкевич, друзі та колеги Володимира Лук’янця з Чорнобаївщини та Христинівщини.

На очах одних було видно сльози, хтось стояв, не промовляючи ні слова, інші намагалися згадати усі світлі моменти з життя Володимира Лукича. Кожен, хто прийшов на це прощання, переживав утрату по-своєму, але усі збережуть у своїх серцях світлу пам'ять про цю людину.

Володимир Лук'янець запам'ятався черкасцям як гарний керівник, справжній патріот свого краю, істинний господарник, людина слова.

- Я з Володимиром Лукичем працювала з 1994 року, коли нас вперше обрали депутатами обласної ради. Стосунки у нас були досить складні впродовж нашої діяльності, але я надзвичайно вдячна йому за його щирість, патріотизм, любов до України та його доступність. За часів його губернаторства не було жодних проблем із тим, щоб потрапити до нього на прийом. Не все він міг вирішити, але завжди відгукувався на будь-які прохання. Шкода, що так трапилося. Світла йому пам'ять, і нехай земля буде пухом, - висловила своє співчуття депутат обласної ради Любов Майборда.

- Він залишив гарний слід на Черкащині. Ця людина насамперед була справжнім господарником. Він був людиною слова, любив людей і робив усе для того, щоб людина праці жила краще. Його душа завжди була з Черкащиною. Нехай спочиває з Богом, а пам'ять про нього у черкащан залишиться на довгі роки, - зазначив голова Федерації профспілок Черкаської області Петро Шевченко.

- Володимир Лук'янець був людиною, про яку і за життя не можна було сказати жодного поганого слова. Людина своєї справи, відповідальний, державний. Він в першу чергу завжди думав про те, що скажуть люди. Завжди мав свою позицію, яку відстоював і завжди допомагав, - згадує Микола Васильченко, Герой України.

- Я знаю Володимира Лукича років 40. Як член бюро обкома партії  я був у числі тих, хто рекомендував його після комсомолу в Христинівку головою колгоспу. Він себе там гарно проявив, минуло небагато часу, як він став першим секретарем райкому партії. Він добре розбирався в агропромисловому комплексі, тому перейшов працювати в область, а згодом й очолив її. Він був патріотом Черкащини. Останнього разу ми з ним бачилися на урочистостях присвячених 60-річчю області. Того дня він був у гарному настрої, але було помітно, що йому вже важкувато. Це велика втрата, до того ж він - порівняно молода людина. Але я вважаю, що він увійде в історію Черкащини, як один з великих громадян Шевченківського краю,  - зазначив член спілки ветеранів Афганістану, полковник запасу Геннадій Кузьмічов.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору