Фінансовий аспект будівництва найвищої в Україні дзвіниці "шкутильгає". Митрополит Софроній, який є автором цього проекту каже, що не знає, скільки коштів треба на будівництво і скільки вже витрачено, пише "Інфоміст".
– У мене кошторису немає. Так було, і коли я почав будувати собор, і продовжував зводити його із порожньою кишенею, але не зупиняючись, витрачаючи те, що є. Оце і весь мій кошторис, я не рахую.
На питання: "Звідки берете гроші тоді?" відповідає, що все – за кошти віруючих та сум із благочинних районів.
– А гроші – це ті копійки, які віруючі приносять у храм, коли приходять помолитися. Окрім того, мені здають невелику суму із благочинних районів. У мене їх 12-ть. Кожен щомісяця несе свій вклад на єпархію. Це такий закон. Усе йде на будівництво, як і ті копійки, які ми збираємо із наших черкаських храмів. Уявіть собі таку цікаву картину. Коли я прийшов у Черкаси, в мене у касі був нуль. Але я не шукав грошей, я не шукав спонсора. На той час я мав досвід будівництва храму в Борисполі. Я там трішки навчився і те, що вже знав, досвід, який там отримав, я переніс сюди, – розповідає Софроній.
Скільки ж коштів витратив на будівництво 50 метрів дзвіниці теж не знає. Каже, що всі дані в бухгалтерії.
– У нас ідея – не гроші. Будує Бог і це дуже дивно. І це я вам кажу на 100 %, бо в цьому я переконаний. Назвіть мені хоча б один об’єкт в Україні, навіть просту, невеличку дачу бізнесмена. Вона ж будується не просто так, а тому що у людей є гроші. А я будую, і в мене грошей немає. Але Господь посилає стільки, скільки мені треба для того, щоб використати їх у цьому році, – каже Митрополит.
Нагадаємо, дзвіницю у формі голуба, що буде поряд із собором, почали зводити у 2008 році. Її висота має сягнути 136 метрів. Усередині планують облаштувати приміщення для дітей-сиріт, готель, оглядовий майданчик, бібліотеку, амфітеатр. Будівництво триває вже 8-ий рік.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram