Сміттєпереробний завод має спочатку сортувати сміття, – фахівець

22 вересня 2016, 07:35

915516f8d198a79550523def1b2581e060fba349

Черкасам необхідний сміттєсортувально-переробний завод, який спочатку сортуватиме сміття, а потім перероблятиме його.

Про це розповіла голова Черкаської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги Наталя Фоміна, пише УНН-Центр.

“У європейських країнах в середньому переробляють 50-60% побутових відходів, тоді як в Україні цей показник не перевищує 4,5%. За оцінками експертів держава щорічно втрачає вторинні матеріальні та енергетичні ресурси. До їх переліку належить: 450 тис. тонн відходів деревини, 60 тис. тонн брухту кольорових металів, до 30 тонн дорогоцінних та рідкоземельних металів. Звісно, і в побутових відходах м.Черкаси ми маємо такі відходи, і замість використання їх, як вторинну сировину, збираємося все відправляти на спалювання. Тому Черкасам потрібен сміттєсортувально-переробний завод ”,- зазначила Фоміна.

За словами еколога, у компетенції міської влади віднайти для Черкас інвесторів для будівництва заводу, на якому буде передбачено сортування побутових відходів та отримання сировини для переробки на спеціалізованих підприємствах, що також мають бути створені. Вже потім може відбуватися й спалювання залишків, але за технологією, яка не буде погіршувати стан навколишнього природного середовища в м.Черкаси.

Крім того, громадський діяч зауважила, що проект з будівництва “Підприємства комплексної переробки твердих побутових відходів методом промислового піролізу з виробництвом кінцевого продукту синтезованого газу та електроенергії”, який нещодавно запропонували на громадських слуханнях, є першим пілотним інвестиційним проектом, а отже таким, який ще не випробуваний. До того ж, за таким проектом при спалюванні сміття утворюватимуться шкідливі сполуки- діоксини.

Також фахівець зазначила, що активісти Черкаської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги готові взяти участь у проведенні громадської екологічної експертизи цього проекту.

Нагадаємо, 15 вересня під час громадських слухань черкащани не підтримали проект будівництва сміттєпереробного заводу в місті.

Поділитись

Коментарі

Олена сказав:

Нас уже давно привчили сортувати смiття. СтоIть спецiальний контейнер для скла, металевий куб-сiтка для пластика та контейнери для харчових вiдходiв. Не треба про це так довго говорити, писати, а просто поставити спецконтейнери з написами i люди самi будуть сортувати смiття. Любимо ми довго розмiрковувати, писати, обговорювати i зовсiм не вмiемо оперативно дiяти! Треба? Треба! Ну так дiйте!

кожен дехто сказав:

Справа в тім, що контейнери-то стоять, але мусоровоз збирає все в одну загальну купу, можете спитати двірників, які на початку встановлення таких контейнерів з ентузіазмом відбирали пластик та скло із загальних, а потім махнули на це рукою. Хіба що бомжам на радість: вони залюбки витягають пластикові пляшки з контейнеріва для пластикового сміття, та здають їх на ринок продавцям молока та олії.

Олена сказав:

“Кожному дехто”.
Я констатувала факт, як у нас вивозять смiття без проблем. Нiякоi “купи”! По мiрi заповнення приiжджае машина та забирае пластик – окремо, скло – окремо! А великий смiттевоз забирае смiття з бакiв, де е харчовi вiдходи! Ми ТАК звикли, ми ТАК робимо, бо це зручно як для нас, так iдля фiрм, що займаеться вторинною сировиною. ПРОБЛЕМ НIЯКИХ НЕМАЕ! А що там роблять двiрники-то iх проблеми, частiше не вбирають, а риються у баках. Вони теж люди, i зайва скляна пляшка для них не завадить.

Вгору