Смітник, “комісійка” чи “віддам задарма”. Де черкащанам знайти притулок непотрібним речам?

04 вересня 2016, 22:08

shop

Шафа, у якій частина речей уже давно втратила “авторитет” власника, або техніка, яка так і не “вписалася” у ритм вашого життя, можуть стати для когось знахідкою. “Розвантаження” шаф, кімнат та будинку може початися з першої проданої за копійки сукні в інтернеті чи відданої пари взуття. “ІнфоМІСТ” вирішив поцікавитися, де найчастіше черкащани продають вживані речі, а куди і для кого можна віддати непотрібні задарма.

Де продати?

Одним із найпоширеніших способів розвантажити шафу для молоді, продати непотрібну техніку чи обміняти її на іншу річ стали онлайн-ресурси. Найпоширенішими через містян нині є всеукраїнський сайт olx.ua та “місцева” група "Барахолка – Черкассы" у соцмережі Вконтакте. На OLX можна як обміняти на іншу річ звичайнісіньку майку, так і за 300 гривень придбати шкіряне взуття. Окрім найпоширеніших речей, тут легко можна знайти весільні аксесуари та вбрання, біжутерію, годинники, засоби догляду та особистої гігієни, подарунки тощо.

olk-1024x569

Не менший асортимент товарів можна знайти у соцмережі Вконтакте. Популярність серед черкащан уже давно здобув паблік “Барахолка – Черкассы”.

baraholka

Якщо часу на розмови з потенційними покупцями чи переписку в інтернеті ви не маєте, то продати річ можна у комісійному магазині. У Черкасах таких існує кілька. Продавчиня одного з центральних розповідає, що тут можна знайти якісний, іноді навіть новий товар, за хорошою ціною.

– Ми приймаємо речі у вівторок, четвер та суботу з 10 до 13 години. Ті, хто приходять вперше, мають взяти паспорт. Беремо 30 % від продажу. Тобто якщо ви річ оцінюєте у 100 гривень, то після продажу за неї отримуєте 70, – розповідає жінка.

Товар може бути в магазині не більше 2 місяців.  Якщо протягом 20 днів річ так і не вдалося продати, то вам доведеться заплатити 8 % від вартості за утримання. Після цього її доведеться переоцінити або ж забрати з магазину.

ogoloshennya

– Речі ми приймаємо по сезону. Зараз можна приносити блузки з довгим рукавом, светри, легкі куртки, кросівки та осіннє взуття. Зимові речі ще зарано, бо на вулиці тепло, і вам доведеться платити за зберігання, адже попиту на них поки немає, – каже продавчиня.

Ціну на товар потрібно ставити реальну, адже поряд є секонд-хенди, де люди зможуть знайти дешевше. Натомість перевага комісійних магазинів у тому, що тут можна знайти нове за розумною ціною.

– Я от принесла свої туфлі, які придбала за 860 зі знижкою. Тут поставила ціну 400 гривень і не впевнена, що їх куплять. А мені у будь-якому випадку 32 гривні доведеться сплатити. Це ніби й небагато, а з іншого боку, я дешевше не можу, бо шкода, – зізнається жінка.

Високі каблуки, каже, зараз молодь не купує. Тому частіше продається взуття на танкетці. Коли людина приходить вперше здати речі, то їй за даними паспорта виписують накладну. У ній зазначена дата, сума та дані (мобільний телефон). Якщо річ продали, то із цим папірцем вона отримає свої кошти.

– У нас немає стокових речей, ми продаємо те, що приносять люди. Але і серед зданих речей трапляються нові. От, наприклад, цю куртку людині прислали з Іспанії, але вона не підійшла по розміру. А ось ці кросівки дівчина купила в інтернеті за 900 гривень. Їй вони не підійшли, зараз продає за 400, – розповідає про асортимент товару продавчиня.

Не всіх людей влаштовують умови, на яких комісійний магазин приймає речі.  Далеко не всі хочуть платити 30 % від продажу та 8 % за зберігання. Натомість у “комісійках” теж кажуть, що не всі речі беруть на продаж. Якщо річ у не дуже хорошому стані, або взагалі із секонд-хенду, то немає сенсу її приймати.

komisijnyj-dytyachyj-vk-1024x613

Окрім комісійних магазинів для дорослих, у Черкасах популярними є й дитячі.

Куди віддати?

Ті, хто не має наміру продавати речі, теж може обрати один із варіантів, як їх позбутися, окрім смітника. Охоче візьмуть поношені речі продавці блошиного ринку в Черкасах на Чорновола. Більшість речей для продажу тутешні продавці отримують від сусідів, знайомих чи рідних. Іноді товару “підкидають” перехожі.

sumky

 

Тут продавці не гребують нічим. Кажуть: хто не має коштів, і серед непотребу знайде потрібне. За ваші речі на блошиному ринку багато не вторгують, але комусь вони стануть у нагоді.

vzuttya-1024x575

 

Якщо ви хочете не просто віддати, а знайти тих, кому ця річ справді потрібна, то ви можете звернутися у Центр гостинності для переселенців по вул. Благовісна, 170, віддати речі дітям-сиротам чи пожертвувати для бездомних.

У Центр гостинності накопичені речі можна приносити щодня, окрім неділі, з 9 до 17 години. Обрати серед принесеного волонтерами переселенці можу у вівторок, четвер та суботу. У ці дні в приміщенні можна зустріти близько сотні переселенців. За понад два роки пожертвували для них власними речами близько 5 тисяч осіб. Несуть усе: від одягу та взуття до книг і диванів.

24

 

– Зараз літній одяг ми знімаємо та виставляємо весняно-осінні речі. Актуальне завжди взуття, постільна білизна, кухонне приладдя. Найбільше бракує чоловічих речей і для хлопчиків-підлітків, – розповідає волорнтер Центру гостинності Тетяна Володимирівна.

62

Взяти речі тут можуть лише переселенці. Вони реєструються у спецжурналі. Окрім нього, тут ведеться облік затребуваних речей. У ньому люди пишуть, які речі та якого розміру їм потрібні.

181 18

 

Журнал обліку затребуваних речей Журнал обліку людей, які принесли речі в Центр гостинності Окрім одягу та взуття, тут є книги, дивани, сумки, дитячі іграшки тощо. Також в центрі є дошка оголошень, на якій люди лишають повідомлення про великогабаритні речі, які вони готові віддати.

34

 

151 162

Усіх гостей тут пригостять чаєм, у певні дні безкоштовно зроблять стрижку чи проведуть майстер-клас. Також волонтери придбали для Центру дві пральні машинки. Випрати речі можна безкоштовно.

82

 

101

Приймають тут і герметично запаковані продукти. Якщо у вас є зайва крупа або ви їдете з міста і потрібно розвантажити полички холодильника чи кухонної шафи, то приносьте все сюди.

Центром гостинності все не завершується. У Черкасах чимало людей, які потребують вашої допомоги. Те, що не стало вам у нагоді, може знадобитися іншим. Для цього потрібно не полінитися і замість смітника відвезти речі людям, які потребують цієї допомоги.

kontekjnery

Цікавий досвід зі збирання речей для дитячих будинків, переселенців та малозабезпечених родин має Вінниця. Цього року там встановили спеціальні контейнери для одягу та взуття. За майже півроку у такий спосіб тоннами збирають необхідні речі для людей. Цікаво, чи потрібен такий черкащанам?

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору