Смілянська школярка у 5 класі здобула президентську стипендію

06 лютого 2014, 15:36

Займається танцями, грає на гітарі, багато читає і вчиться на відмінно – усе це про шестикласницю зі Сміли Даринку Гнатенко. Торік дівчина перемогла в Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка й виграла президентську стипендію. Щоправда, на таку високу винагороду ні сама Даринка, ні вчителі не сподівалися, пише "Нова Доба".

– Коли прочитала на сайті Президента імена переможців, і серед тридцяти дев’яти прізвищ помітила й Даринчине, не повірила власним очам. Навіть прийшла з роздрукованим списком до нашого директора, Тетяни Анатоліївни, аби переконатися, що нічого не плутаю, – всміхаючись, пригадує хвилюючі моменти вчителька Навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 – колегіум» Світлана Павлик. – Разом все перевірили і пересвідчились – помилки немає.

Наполеглива й кропітка праця, відповідальність і активна підготовка принесли свої позитивні результати. Вдало пройшовши міський і обласний етапи, дівчинка потрапила на всеукраїнський.

– Завдання було непростим – за дві години написати казку. Проявивши усю фантазію, склала твір про дивовижну шевченківську країну й рідну мову, – розповідає Даринка. – І виграла стипендію – отримую щомісяця шістсот гривень.

Зароблені чесною працею і власним розумом перші гроші, дівчинка витрачати не поспішає і відкладає за порадою батьків.

– Коли подорослішаю і точно знатиму, чого прагну, матиму перші кошти для реалізації мрії, – розсудливо відзначає учениця.

Участь у різноманітних конкурсах, зокрема і досить популярному імені Петра Яцика, Даринка почала брати з третього класу. Розумна, відповідальна і неймовірно талановита, вона практично скрізь здобуває перші місця.

– Почалося усе за підтримки першої вчительки – Ольги Василівни Бурської. Вона помітила іскорку в мені й стала розвивати здібності: часто давала додаткові завдання, лишалися й після уроків, аби позайматися, – розповідає дівчинка. – Коли ж перейшла до п’ятого класу, мене стала підтримувати Світлана Дем’янівна. Без них – навряд чи вдалося б досягти такого високого результату.

І справді, здібні й талановиті учні бувають у розумних і закоханих у свою роботу вчителів. Світлана Дем’янівна має дві вищі освіти, в школі викладає, крім української, ще й французьку мову і світову літературу.

– Обожнюю свою роботу, люблю працювати з обдарованими дітками. З ними завжди треба тримати себе в тонусі, розвиватися. Я не просто навчаю, а й сама вчуся в учнів, – долучається до розмови Світлана Павлик. – Ось, приміром, Даринка дуже багато читає. Буває приходить і з захватом розповідає про чергову прочитану історію, а я ловлю себе на тому, що ще не встигла її погортати. Отже, треба терміново виправляти ситуацію.

Крім книжок, без яких вже давно не уявляє життя, Даринка захоплюється танцями.

– Займаюся вже протягом восьми років. А ще два роки тому записалася до музичної школи – вчуся грі на гітарі, – розповідає учениця. – Переконана, коли виросту, не припиню займатися найулюбленішими в світі речами. Розвиватимуся й далі.

А ще дівчинка дуже полюбляє вивчати мови, зокрема, польську. Каже, що має польське коріння.

– Мрію, коли виросту, навчатися в цій країні. Але потім неодмінно повернуся в Україну, ба більше – житиму тільки в рідній Смілі, – відзначає Даринка. – Обожнюю це місто, кращого точно не знайти в усьому світі.

Поділитись

Коментарі

Вгору