Сміла буде обезголовленою поки новобраний мер не припинить господарську діяльність

10 листопада 2015, 20:02

цибко

Як відомо, кандидат на посаду Смілянського міського голови Олексій Цибко переміг на місцевих виборах зі значною перевагою голосів. Результати виборів були оприлюднені в міській газеті "Сміла" ще 28 жовтня, та вдруге 30 жовтня вже безпосередньо міською виборчою комісією. Незважаючи на це, Олексій Цибко не набув статусу міського голови та не розпочав виконання своїх безпосередніх обов'язків, інформує Сміляночка.

Така затримка пов'язана із юридичними перешкодами. Як виявилося, Олексій Цибко є суб'єктом господарської діяльності, а як відомо, суміщення такої діяльності з посадою державного службовця є корупцією.

Відповідальність за таке суміщення передбачає у найкращому варіанті - позбавлення права займати посаду державного службовця.

Саме тому штаб Олексія Цибка наполіг, аби перша установча сесія Смілянської міської ради була відтермінована поки він офіційно не припинить господарську діяльність.

Згідно закону, міська виборча комісія на свій розсуд скликає першу установчу сесію упродовж 20 днів з моменту оприлюднення результатів виборів.

Теоретично міська виборча комісія мала право видати посвідчення та надати повноваження новообраним депутатам аби сесія міської ради почала працювати у новому складі. За таким сценарієм депутати самообирають секретаря міської ради, який би виконував обов'язки міського голови.

Для Олексія Цибка такий варіант достатньо невигідний, оскільки за наявністю міського голови, право вносити пропозицію щодо секретаря ради належить міському голові. Не можна залишити поза увагою і факт певного впливу міського голови на депутатів за його присутності (виступ, обгрунтування позиції).

У разі проведення сесії за відсутністю міського голови, відповідно втрачаються всі важелі впливу на депутатів щодо кандидатури секретаря ради.

Таким чином поки що проведення установчої сесії Смілянської міської ради відкладається міською виборчою комісією за проханням виборчого штабу Олексія Цибка.

Поділитись

Коментарі

Вгору