Смерть черкаської пенсіонерки: чи причетні до цього платіжки за газ?

22 листопада 2015, 10:27
Помешкання Марії Бублейко, яка наклала на себе руки

Помешкання Марії Бублейко, яка наклала на себе руки

"Вона була дуже економною. Щоб ото газ лишній перепалить чи свєт, Боже збав!" - розповідає про вже покійну 81-річну Марію Бублейко її найближча сусідка Тетяна Дмитрівна. Саме світло, яке горіло протягом усієї суботньої доби у помешканні старенької, і насторожило сусідів. Пенсіонерку з Лисянки, що на Черкащині, знайшли повішеною в неділю 15 листопада у власній хаті, інформує ВВС Україна.

У понеділок жінку поховали на місцевому кладовищі поруч з чоловіком та донькою. І, можливо, про самогубство пенсіонерки ніхто би, крім найближчих, і не згадав. Якби не повідомлення місцевого журналіста Володимира Чоса вже наступного дня у Facebook. Він розповів про передсмертну записку, у якій жінка просить винуватити у своїй смерті керівництво держави.

Як зазначив пан Чос, до свого останнього листа Марія Бублейко прикріпила свіжу квитанцію за газ з нібито чотиризначною сумою до сплати. Цю інформацію конфіденційно йому розповіли селяни.

Повідомлення Володимира Чоса викликало неабиякий ажіотаж і лягло в основу багатьох публікацій місцевих ЗМІ, які розтривожили чиновників. Того ж дня вони спростували інформацію, оприлюднену у черкаських інтернет-виданнях.

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко у понеділок написав у Фейсбук: "Інформація про те, що Марія Кирилівна отримала рахунок за газ у 4000 гривень і тому прийняла рішення покінчити життя самогубством – не відповідає дійсності. Насправді у Марії Кирилівни була переплата за блакитне паливо на 1 листопада у розмірі одна тисяча сімсот дев’яносто дві гривні".

Заступник голови Черкаської ОДА Юрій Сас також у Facebook того ж дня написав: "Так от, місцева адміністрація стверджує, що насправді гроші були винні покійній. Просто вона не розібралася в заплутаних розрахунках".

Селищний голова Лисянки Олександр Короленко каже, що йому достеменно невідомо, чому людина вирішила піти із життя.

"Щодо плутанини в платіжках, буде проводитися інформаційна кампанія, щоб надалі таких випадків не було. Така трагедія сталася якраз тому, що людина не зрозуміла, що там написано було. Їй написано було в "мінус", а вона подумала, що треба платити", - говорить пан Короленко.

Селищний голова Лисянки каже, що влада проведе інформаційну кампанію, щоб люди добре розуміли написане у платіжках

Селищний голова Лисянки каже, що влада проведе інформаційну кампанію, щоб люди добре розуміли написане у платіжках

На Лисянській дільниці ВАТ "Черкасигаз" про платіжку за жовтень Марії Бублейко говорити відмовилися навідріз. Послалися на некомпетентність.

У середу ж голова правління "Черкасигаз" Сергій Буян пояснив: "У цієї жінки був обов’язковий щомісячний платіж 100 грн. Було перевищення пільги за цим платежем понад тисячу грн. Вона це знала. На цю тему спілкувалася з нашими контролерами. Жодних підстав для хвилювання не було. Це був абонент, яки платив вчасно. Чому виникла прив’язка цього випадку до нашої служби – не розумію. А по іншій інформації те, що вона недавно поховала сина, а дочка не приїжджає, - це нікого не цікавить". (Насправді у жінки померла донька, а не син. - Ред.)

Марія Бублейко справді жила сама. Її донька загинула в ДТП, чоловік помер, а єдиний син живе і працює у Росії далекобійником. До матері майже не навідувався, стверджують сусіди. Марія Бублейко мала далеких родичів у сусідньому селі за десять кілометрів від Лисянки, які доглядали стареньку, часто провідували.

Розповідаючи про бабцю Марусю, жителі Лисянки згадують про її останню записку. Усі цитують її записку. Але стверджувати у коментарях для ЗМІ, що бачили на власні очі той лист, ніхто зі співрозмовників не наважився.

 

У приватній розмові лише одна людина зізналася, що бачила листа. Утім, з побоювання за свою безпеку, просить не називати її імені.

Сусіди покійної згадують, що Марія Бублейко була позитивною людиною, яка любила життя. Кажуть, що останнім часом не помічали в її поведінці чогось підозрілого.

Марія Антонівна, сусідка покійної, каже: "Пенсія у неї, як в усіх нас – тисяча двісті. Мала город великий, обробляла все, працьовита. Цей рік здала трохи - лікарі до неї їздили. Казали, що серце геть нікудишнє в неї було. Вона була життєрадісна, у політиці дуже розбиралася. Розумна жінка. Оце мабуть, така хвилина найшла. До серця допекло їй".

Тетяна Дмитрівна жила поруч із бабцею Марією 45 років. Вона і виявила тіло покійної. Оскільки останнім часом бабуся нездужала, вони із нею домовилися - якщо її двері протягом дня зачинені, треба її провідати.

У п’ятницю, каже сусідка, уся вулиця отримала квитанції за газ. Того дня пані Марія до вечора поралася по господарству. А в суботу двері до будинку Марії Бублейко вперше так і не відчинилися. Сусіди, знайшовши у сховці ключа, відімкнули хату.

Побачене шокувало. Набрали 102. Поліцейські наказали до хати більше не входити і нічого не чіпати. "Що вони там потім робили, що фотографували, ми не бачили", - пригадує той день Тетяна Дмитрівна.

За фактом самогубства поліція зареєструвала кримінальне провадження за ст. 115 КК України - умисне вбивство. Про це сказав прес-секретар Черкаського облуправління Національної поліції Дмитро Грищенко. Більше – ніякої інформації, у зв’язку з тим, що служба на етапі реорганізації. Пан Грищенко порадив попитати версій причин того, що сталося, у його районних колег.

Начальник слідчого управління Лисянського відділу Національної поліції Іван Білокінь, у свою чергу, послався на те, що триває слідство. І в його інтересах він нічого не скаже. Навіть попри те, що запитувана інформація уже не становить ніякої загрози для людини, в інтересах якої це слідство і проводиться.

Тож питання, чому смерть пенсіонерки з Черкащини так схвилювала чиновників та правоохоронців, поки що залишається відкритим.

Поділитись

Коментарі

Вгору