Слідчого ГПУ виправдали за крадіжку талонів на пальне під час обшуку на Черкащині

16 липня 2021, 13:30

Вищий антикорупційний суд 14 липня виправдав колишнього слідчого Департаменту ГПУ в особливо важливих справа в сфері економіки Олексія Алфімова. Судді вирішили, що не доведено поза розумним сумнівом наявність у діях обвинуваченого складу злочину за ч.2 ст.191 ККУ – заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на пресслужбу суду і матеріали справи.

Колишнього слідчого звинуватили, що він під час обшуку таємно заволодів скретч-картками на пальне, чим завдав шкоду їх власнику на суму близько 4 тисяч гривень.

Обшук проходив у справі про одержання головою Свидівоцької сільради Черкаської області Світланою Вовк і керівником  громадської організації «Агенція антикорупційних реформ» Миколою Ладаном $184 тис хабара (4,5 млн грн) за виділення 6,5 га землі.

Скретч-картки належали сільраді, але зберігалися вдома у сільської голови начебто через відсутність сейфу в її робочому кабінеті. Після обшуку картки на бензин зникли. Голова сільради повідомила правоохоронців.

Згодом ці картки були зафіксовані на одній з автозаправок Києва по вулиці В’ячеслава Чорновола, 1, оскільки слідчий Алфімов нібито неодноразово заправляв ними автомобіль. Причому офіційно власного авто слідчий не мав. Одну з карток використала його дружина.

Суд вважає, що дії слідчого можуть бути кваліфіковані як заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем під час або після проведення ним обшуку лише щодо тих речей і документів, які стали причиною такого обшуку, або вилучені законом з обігу, або створюють правові наслідки для учасників обшуку та володільця вилученого майна.

У даному випадку скретч-картки не мали значення для кримінальної справи про хабар, в якій проводився обшук, а тому, як вважає суд, перебували поза межами повноважень слідчого під час проведення обшуку. Крім того, прокурором не доведено, у чому ж полягало зловживання службовим становищем як спосіб вчинення злочину.

Суд зазначає, що у вироку приділено увагу розмежуванню таких злочинів, як крадіжка (стаття 185 Кримінального кодексу України) та заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем (ст. 191 ККУ).

Зрештою, суд піддав сумніву сам факт заволодіння скретч-картками та їх зникнення під час обшуку з огляду на показання заявниці, що вона прагнула помститись слідчому за проведення обшуку в її будинку шляхом і тому обмовила його.

Справа голови сільради Світлани Вовк та її спільника-активіста Ладана із 2017 року слухалась Черкаським районним судом трійкою суддів. Але в серпні 2020-го набув чинності закон про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу. Тепер у суді першої інстанції справи щодо злочинів, за вчинення яких передбачено не більше 10 років позбавлення волі, розглядаються колегіально у складі трьох суддів лише за клопотанням обвинуваченого.

Нагадаємо, нещодавно Микола Ладан, суд над яким триває, отримав чималу компенсацію за тортури з боку правоохоронців.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору