Слідчі, сержанти, дільничі, – поліція області шукає кадри на зарплату у 8-10 тисяч

19 січня 2017, 12:45

bf78fd994de97ba73af95eb508b9b518_L

Проблема кадрів у Головному управлінні нацполіції області – не нова. Невтішні статистичні дані озвучували не раз, про набори всіх бажаючих лав поліції говорили регулярно. Однак чи то мотивації не було, чи зарплата, графік роботи й навантаження не задовольняли, однак про цю проблему заговорили знову після певного затишшя-очікування новеньких, пише Вечірка.

До кінця лютого наберуть 60 слідчих

Із 16 січня на території ГУНП в Черкаській області поруч із громадською приймальнею рекрутингова служба проводитиме донабір особового складу. Першим буде проведено конкурс на 60 вакантних посад слідчих. Згідно з законодавством, термін подачі анкет може тривати 10-30 діб. Конкурс щодо набору слідчих планують завершити до кінця лютого.

- Такий набір у поліцію ми оголошуємо вперше. Ми чекали цього більше року, адже некомплект тільки збільшується, люди тільки звільняються, а ми нікого не призначаємо, бо не маємо такої змоги, – наголосив начальник управління кадрового забезпечення ГУНП Руслан Горяченко. – Нам необхідно обрати 60 найкращих кандидатів-слідчих.

У Нацполіції області навіть скликали прес-конференцію, аби знову наголосити: поліції бракує кадрів. Катастрофічно. Із 2555 осіб особового складу ГУ Нацполіції області ще 500 посад – вакантні. Це 20% від особового складу, тобто кожного п’ятого працівника потрібно знайти, підготувати й призначити на певну посаду. Доукомплектування особового складу фахівцями з досвідом роботи й певною освітою – першочергове завдання обласної поліції.

- Якщо раніше навчальний рік починався з вересня, то нині прийнято рішення розпочати його в середині січня, – повідомив начальник ГУНП в Черкаській області Валерій Лютий. – Була нарада з керівниками кадрових підрозділів, районних відділень і відділів, їм поставлено завдання. У поліції наголошують: працевлаштування – легка процедура. Так, усім бажаючим варто відкрити сайт ГУНП області, прочитати оголошення про набір на 60 вакантних посад слідчих. За посиланням необхідно буде заповнити анкету кандидата, після чого громадянин вже буде кандидатом на службу в поліції. На сайті розписано вимоги до кандидатів та перелік необхідних документів. З метою уникнення комерційної складової, за словами Руслана Горяченка, все спілкування, всі контакти з кандидатами на службу проходитимуть в онлайн-режимі з відео- і аудіофіксацією. Після конкурсу, поліграфічного обстеження визначено три посади й створено сектор, який буде контактувати з кандидатами.

- До набору в поліцію ні я, ні керівник ГУНП області не матимемо відношення. Рейтинг кандидатів визначатиме комісія, – пояснив Руслан Горяченко.

Не кожен кандидат, який здає пакет документів, зможе пройти конкурс. Це жорсткий конкурс із тестуванням: тест на загальну обізнаність і знання законодавства, зокрема, Закону України «Про Національну поліцію», «Запобігання корупції», Конституцію України, заліками з фізичної підготовки, окружною військово-лікарською комісією. Кандидати пройдуть психологічне обстеження, з ними працюватимуть психологи, аби визначити стресостійкість.

- Ці всі матеріали будуть подані на поліцейську комісію й ми на це не впливатимемо. Поліцейська комісія приймає рішення, яке є обов’язковим до виконання начальником ГУНП області. Ця комісія зобов’язує начальника прийняти цих 60 людей, а не навпаки. Якщо хтось звернеться до нас, що ми не додивилися, неправильно визначили, всі докази будуть на відео, аби довести правоту або спростувати інформацію, – сказав Руслан Горяченко.

Чим більше буде кандидатів, які заслуговують на увагу, тим професійніші будуть кадри.

«Хто погарячкував, вертайтесь у поліцію»

У квітні цього року розпочнеться наступний етап донабору 30 дільничних інспекторів та 100 посад сержантського складу. Заохочуватимуть й мотивуватимуть до роботи зарплатою.

Зарплата, говорять у поліції, непогана. У слідчого мінімальна зарплата складає 10000 грн, не дивлячись, де він працює – в Монастирищі, Маньківці чи Черкасах. Сержанти залежно від посад отримуватимуть від 8 тис. грн., дільничні і офіцери поліції – 8-10 тис грн.

- Приходять працівники колишні й говорять, що погарячкували, коли звільнились. Говорять, що якби знали, що буде така зарплата, не пішли б із поліції, – говорить Валерій Лютий. – У нас гідна зарплата сьогодні. Пішли на пенсії, але ж не в усіх пенсія 6000 грн., є й 3000 грн. Ну працює він, отримує ще 3000. Це шість, але ж не десять тисяч гривень. Тим більше, людина знає свою роботу. Якщо будуть усі підстави, ми їх братимемо на службу. Однозначно. Може, людина погарячкувала. Тому ми чекаємо досвідчених працівників. Приходьте.

Хочеться вірити, що до поліції прийдуть дійсно нові кадри, а не повернуться ті, хто не пройшов атестування. Не певні, що нові кадри зможуть повноцінно замінити вибулих або тих, хто пішов у відставку. Досвіду замало.

- Я періодично виїжджаю в райони області, де проводжу прийом громадян – і цивільних, і тих, які працювали чи працюють в ОВС. Декілька звільнених фахівців зверталися, я передав їх заяви в управління кадрового забезпечення, і вже з’ясувалося, що ті підстави, через яких їх було звільнено, не дають їм права поновитися на службі, – наголосив на законності Валерій Лютий. – Ми не маємо права згідно з законодавством поновлювати на службі тих співробітників, яких звільнили по негативу.

Важлива складова роботи в поліції – матеріально-технічне забезпечення. Щодо забезпечення транспорту дільничних, то той транспорт, який відпрацював свій ресурс, буде замінено. Так, за словам Валерія Лютого, МВС виділило певні кошти й уже закуплено частину нового форменого одягу для співробітників зовнішньої й патрульної служби. Валерій Лютий визнає: є проблема з закупкою транспорту. Нині надіслано лист до МВС щодо придбання транспорту або проведення поточного чи капітального його ремонту.

- Велика частина коштів іде на паливно-мастильні матеріали. Щомісяця витрачаємо більше 20 тонн пального одного виду плюс 10-15 тонн витрачаємо на бензин та дизпаливо. Щоб не було такого, як раніше, коли чергова частина або слідчо-оперативна група не змогла виїхати на місце скоєння злочину, бо не було пального. Такого сьогодні вже немає, – зазначив Валерій Лютий. – Частина транспорту після капремонту вже належить списанню. В сільській місцевості модних авто немає, там їздять ВАЗи, Нива-Шевроле. Старі авто УАЗ-469, 452 на сьогодні потребують від 15 л пального на 100 км. Ми не можемо собі такого дозволити. Тому переходимо на Ниву-Шевроле, Жигулі 7,8 моделі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору