Слідчі намагаються «закопати» справу, – черкаський депутат про ситуацію із виділенням квартир АТОвцям

18 липня 2016, 18:27

76_big

Органи МВС навмисно затягують розслідування справи щодо зловживань навколо виділення квартир сім'ям загиблих учасників АТО. Так вважає депутат Черкаської міської ради Ярослав Нищик.  У коментарі «Про все» депутат розповів, на якому етапі зараз перебуває хід розслідування по резонансній справі.

Фото: Ярослав Нищик / Facebook

Фото: Ярослав Нищик / Facebook

- Власне, розслідування ще триває. Проте, на жаль, на позитивний результат в повній мірі розраховувати не доводиться. До розслідування залучалися слідчі МВС, СБУ, прокуратури, були звернення від народних депутатів Іллєнка та Голуба до НАБу. Антикорупційне бюро жодної активності в цьому питанні не проявило. Найактивніше в розслідуванні себе проявили слідчі МВС, які надали класифікацію цій справі на етапі досудового розслідування "розкрадання коштів державного бюджету в особливо великих розмірах". Мова йшла про понад 4 млн гривень. Але після цього етапу, розслідування передали до слідчих відділу боротьби з економічною злочинністю, які нині підпорядковані безпосередньо керівництву в Києві.

За словами народного обранця, активність слідчих припиналась фактично одразу після відсторонення від виконання службових обов’язків Владислава Пустовара (колишній начальник ГУНП в Черкаській областіред.). Під час допитів по справі Ярослав з подивом дізнався, що слідчі поліції вже не мають доказів цінової політики на нерухомість в будинку по вул. Байди-Вишневецького, 97.

- Поки відбувалося розкачування з розслідуванням, всі оголошення, які вказували ринкову ціну в 8800-9200 грн за квадратний метр, "випадково" зникли із сайтів продажу нерухомості. Натомість, з’явилися оголошення, де ціна відповідала задекларованій при закупівлі квартир за бюджетний кошт, - ділиться власними спостереженнями Ярослав Нищик. - Не аргументом виявилося для слідчих і те, що в цьому ж будинку квартири аналогічної площі, готові до заселення, після здійснення євроремонтів, вартували на 10-20 тисяч гривень більше, ніж придбані "коробки" за державні кошти без сантехніки, внутрішніх робіт та, навіть, перестінків.

Далі, за словами Ярослава Нищика, слідчі відмовились долучати до справи факти купівлі квартир з аналогічними завищенними розцінками в 2014 році, коли мова йшла про майже 1,5 млн. грн. перевитрат бюджетних коштів. У зв’язку з цим депутат звернувся до СБУ.

- Вся аналогічна інформація, а також частина непублічної інформації, що стосувалася операцій з виведенням коштів, отриманих від здійснення цих закупівель та отримання неправомірної вигоди, була надана і до СБУ. Але ж це структура, яка не надає інформації про свою діяльність, тому про стан справ із розслідуванням саме СБУ, мені невідомо, хоча, розслідування теж перенаправлено до органів МВС. Загалом спостерігається намагання слідчих МВС нічого не довести, "закопати справу". Зокрема, ця моя думка здобула підтвердження і під час спілкування із слідчими, які єдине що не дозволили перейти собі на особисті образи стосовно мене, але всіляко намагалися довести, що все з закупівлями гаразд, а я не розуміюся на ринку нерухомості. Натомість їм неозброєним оком помітно повну відповідність законодавсту. - зазначив він.

Єдиним плюсом від розголосу цієї ситуації Ярослав Нищик називає те, що небайдужі «меценати» надали допомогу в придбанні та встановленні сантехніки в частині придбаної для родин АТОвців нерухомості, в чому дотримались даних йому обіцянок.

Нагадаємо, що у січні 2016 року  Черкаською ОДА було виділено квартири сім'ям учасників АТО. Разом з тим депутат Черкаської міськради, звернув увагу громадськості на той факт, що це житло закуповувалось по завищеній ціні, і, на його думку, є нічим іншим, як розкраданням бюджетних коштів. Як наслідок було написано відповідні заяви про скоєння злочину до правоохоронних органів.

Коментарі

Вгору