Скільки коштує канівчанам влаштувати дитину до дитячого садка

02 листопада 2015, 15:54

676ab502255611a198586def33fec6b8

Зважаючи на актуальність питання боротьби з корупцію в дошкільних закладах Черкащини і України загалом, журналісти «Kanos» вирішили дізнатися, а скільки обходиться процес влаштування та відвідування молодим канівчанам їх дітей до дитячих садків міста.

Для цього, наші журналісти вирішили поспілкуватись з деякими батьками, діти яких відвідують різні дошкільні навчальні заклади міста. І хоча всі вони забажали не називати власних імен, все ж, розповіли достатньо цікавої інформації про специфіку відвідування своїми чадами дошкільних закладів міста

Про харчування

Для початку відзначимо той факт, що після того як Канів позбавили статусу зони постраждалої внаслідок аварії на ЧАЕС, батьки змушені платити за харчування дітей у дитячих садках та школах. Наразі плату за харчування дитини у дитячому садочку між собою ділять навпіл батьки та міський бюджет. Кожному це обходиться в 7 гривень 20 копійок щодня.

Вході нашого експрес-опитування більшість батьків стверджували, що їх воно категорично не задовольняє, адже зачасту, після відвідування садочків, діти залишаються голодними. Хоча воно й недивно. Адже вкласти у таку суму (14 гривень 40 копійок) нормальний раціон продуктів просто неможливо. Від цього й з'являються у меню деяких канівських дошкільних закладів рекомендації на кшталт «годувати власну малечу вдома фруктами та м’ясом».

Благодійні внески

У дитячому садочку «Садко», за словами мами, донька якої відвідує цей заклад, цього року на ремонт та облаштування групи їм довелося здати близько 600 гривень, адже «група була просто у жахливому стані».

Обов’язкова щорічна плата у канівському дошкільному закладі «Дзвіночок», як повідомила журналістам ще одна із мам, складає 400 гривень. Хоча за її словами, окремо потрібно здавати кошти на канцтовари та миючі засоби. За словами жінки, у цьому році, їй уже довелося витратити близько 180 гривень. Схожа ситуація і у дитячому садочку «Зайчик», де цього року збирали по 400 гривень плюс батькам давали список необхідних канцтоварів та миючих засобів, вартість яких склала приблизно 200 гривень.

Батьки з дитячого садочку «Віночок» та «Дударик» розповіли, що їм теж необхідно було здати по 400 гривень та окремо докупити певні товари, вартість яких складала приблизно 100-150 гривень.

По 500 гривень, за інформацією батьків, довелося викласти цього року відвідувачам дитячих садочків «Теремок» та «Сонечко». Мама, у якої син відвідує дитячий садочок «Білочка», теж розповіла, що на ремонт у групах щороку вони здають по 500 гривень (включно з миючими засобами та канцелярією).

Чи влаштовує такий стан речей канівчан? Відповідаючи на це запитання, більшість із них зауважили, що «не у захваті від таких щорічних благодійних внесків, але іншого виходу у них немає». Відтак виходить, що попри незадовільне харчування, а подекуди, жахливий стан груп та спалень, більшість канівських батьків все ж змушені щомісяця витрачати в середньому по 300 гривень задля відвідування власною малечею дитячого садка.

Позиція влади

Проте очільниця міського відділу освіти Надія Голда має абсолютно протилежну думку. За її словами, батьки із розумінням ставляться до потреб дитячих садків та груп, тож добровільно здають кошти, аби покращити умови, у яких знаходяться діти. А на підтвердження цього, навіть, згадує про результати анкетування, яке проводилося серед батьків дошкільнят і по результатам якого 100% опитаних заявили, що не стикалися із проявами корупції під час влаштування своєї дитини до дошкільного навчального закладу.

Коментарі

Влада сказав:

Ця Надія Голд нахабно бреше, я перший раз чую про таке опитування, а в мене двое діточок в садочок ходять, А взагалі рівень корупції в садочкках і школах просто зашкалює, все, що є в садочку на 100 відсотків придбано за рахунок батьків (можливо вона мала на увазі ці 100 відсотків?)якщо прибрати з шкіл та садочків батьківські комітети, які створені виключно для збору коштів з батьків нібито на потеріби садочків за вимогою вихователів чи вчителів, і вони тим самим умивають руки, або взагалі заборонит збір цими комітетами коштів всі б побачили скільки б у нас працівників освіти опинилися б у тюрмі, а то зараз якщо підняти це питанн – вони скажуть ми грошей не збираємо, це все на розсуд батьків та батьківського комітету Отака справа, є матеріал для роздумів

Марина сказав:

В мене двоє дітей, ніякого опитування я не проходила. Ще забули написати що є внески на группу в середньому це 500 грн. І окремо благодійний на садочок який вимагають завідуючі в сумі 500 грн.

Вгору