Скандальну забудову за Черкаським драмтеатром планують заселяти вже наприкінці 2015 року

28 березня 2015, 22:01
IMG_2825

Фото Про все.

На ділянці, яка розташована за декілька метрів від обласного драматичного театру, зводять багатоповерхівку. За таке рішення проголосували члени виконавчого комітету Черкаської міської ради на початку березня. І вже через тиждень забудовник отримав декларацію на початок будівельних робіт. Однак колектив театру переконаний, що на цьому місці як і колись має бути сквер. У міжнародний день театру люди вийшли протестувати проти забудови так само як і 7 років тому.  "Громадське ТБ: Черкаси" провело власне розслідування ситуації навколо скандальної забудови.

«Не може бути ситуації, коли місто формуючий об’єкт - театр втрачав свої функції. Тому що він тут нічого не формує. Він тут просто є маленьким сарайчиком біля гігантської споруди, яка просто вб’є весь образ до якого люди звикли і який люди люблять»? – говорить режисер і продюсер Сергій Проскурня. Інші працівники театру говорять, що нова будівля знищить театр – адже вже зараз зі стелі «храму культури» сиплеться штукатурка.

Ще у 2008 році Андрій Бородай почав будувати тут культурно-розважальний центр – Фонтансіті. Проект був погоджений керівництвом міста. Розпочалось будівництво, але через фінансову кризу зупинилося на 7 років. Зараз зведення розважального центру власник ділянки вважає фінансово недоцільним, тому він змінив проект будівництва і зводить житлову багатоповерхівку.

Під час сесії виконавчого комітету Черкаської міської ради ради більшість присутніх проголосувала «за» будівництво. Олександр Радуцький, секретар міської ради переконаний, що будівництво цілком законне. «Умови, які були прописані головним архітектором міста, а вони прописані згідно Закону України про будівництво, були враховані всі зауваження і архітектурної ради і громадськості. Було додатково знайдено місце де будуть паркуватися машини, буде не п’ятисекційна забудова про яку неодноразово казали, а буде одна забудова. Зовнішній вигляд будівлі ще буде затверджуватися і саме в орнаментах національної символіки нашої країни», - каже секретар міськради Олександр Радуцький.

Ми поспілкувалися з головним архітектором міста Віталієм Чернухою. Він запевнив, що з документами у забудовника все в порядку. І за зонінг планом ділянка землі за драмтеатром має дві зони – ділову та зелені насадження. На діловій зоні забудовнику дозволили побудувати лише односекційну житлову багатоповерхівку вище першого поверху. На першому ж поверсі мають бути приміщення загального користування. Що ж насправді будують за драмтеатром ми поцікавились у забудовника.

«Тут буде новобудова, яка собою складає п’ятисекційний житловий будинок, тобто він буде і п’ятипідїзним. Містобудівні умови і обмеження ми будемо отримувати на кожен будинок окремо. Спеціалісти прорахували, врахували всі норми нашого законодавства, даний розрахунок був прорахований кваліфікованими спеціалістами Черкас і ніяких зауважень із їхньої сторони не було. Буде поверхів одинадцять жилих. Перший поверх – комерційна забудова. Квартир на поверсі буде 7, а всього 77 квартир у одному під’їзді. На даному етапі по зрізу центру продажу можемо сказати, що продано близько 60-ти квартир. Заселятися люди планують в останній квартал 2015 року, це та секція, котра зараз продається. Даний генплан, котрий ми представляли на містобудівній раді він буде дотриманий і це буде документально оформлено від сторони замовника і сторони міської ради. ДБН дозволяє розміщувати машини жителям будинку у п’ятнадцятихвилинній пішохідній зоні. Ваш головний архітектор міста Черкас Віталій Чернуха розмовляв із архітектором нашого проекту Людмилою і вони дійшли до консенсусу, який полягає в тому, що на фасаді буде під світка, яка світитиметься жовто-синім кольором у формі тризуба. Я думаю, що на майбутнє це стане окрасою міста Черкас», - розповів голова ЖБК «Черкаси Резиденція» Микола Мельник.

Мирослава, власниця квартири в майбутній новобудові вже не дочекається, коли вселиться в нову квартиру в центрі міста. «Мы вложили в стройку, вступили в кооператив и квартира нам обошлась в 330 тысяч гривен, на том момент по курсу $ это получалось  где-то 14 тысяч $. Я «за» стройку и я думаю, что все кто там купили квартиру тоже «за». Я думаю, что если выбирать между двух зол яма или дом, то нужно выбирать дом, третьего варианта нет. Людям нужно понять, что фонтана там не будет», - говорить Мирослава.

Власник землі Андрій Бородай переконаний, що колектив театру до невдоволень та мітингів підбурює сам міський голова, який спочатку продав землю, а потім хотів її відкупити за безцінь.

«Земельный участок мы взяли у Черкасского горсовета в 2006 году и чуть позже, когда начали поднимать цену на оренду земли было принято решение выкупить землю. Мы обратились к горсовету нам дали добро  и мы оплатили. Конкретно все вопросы решали с мэром Сергеем Одарычем. Заплатили мы 1 мил. 300 тысяч гривен. Покупали по той процедуре, за которой покупаются все земли: сделали заявку в горисполком, сделали аванс. Они заказали оценку специализированой компании, выставили счет, подписали договор, мы оплатили. Земля была куплена, все решения принимались коллегиально в органах городского управления,  поэтому какие к нам могут быть претензии мне до сих пор не понятно. От Одарыча и Бродского были неоднократные предложения на протяжении нескольких лет выкупить эту землю, но они давали слишком заниженную цену. Первый проект, который мы делали строили котлован оплачивали проект, то это исчислялось в районе 22-х миллионов гривен. Сколько уже сегодня застройщик вложил денег мне не известно», - розповідає  власник земельної ділянки за драматичним театром Андрій Бородай.

Міський голова Черкас Сергій Одарич, переконує, що будівництво за драматичним театром – незаконне. «Якщо відбуваються зараз будівельні роботи, то вони відбуваються без необхідних дозвільних документів. Крім того вчора я видав розпорядження, яким зупинив рішення виконкому про містобудівні умови і обмеження. Я вимагаю від забудовника і від головного архітектора внести зміни по трьох позиціях. Перша позиція: я вважаю, що будівля має бути розміщена не впритул до драматично театру, а навпаки має бути віднесена до вулиці Гоголя. А на половині між будинком і драмтеатром має бути облаштований сквер. Це одна вимога. Друга вимога: переглянути поверховість і я противник 12 поверхів. Я вважаю, що максимальна висота будівлі, яка там може бути – 10 метрів. І третя вимога стосується внесення змін до рішення міськвиконкому з обов’язковим забов’язанням забудовника для потреб будівлі облаштувати і побудувати підземний паркінг», - говорить Сергій Одарич.

Підтримати чи скасувати рішення виконавчого комітету про надання містобудівних умов та обмежень на забудову цієї ділянки можуть лише депутати. Тож остннє слово за ними. А колектив театру і далі продовжуватиме протестувати проти 12 –ти по верхівки, а власники квартир у майбутній новобудові сподіватимуться, що до кінця цього року вселяться в омріяне житло.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору