Скандальний улов: На Черкащині за браконьєрство затримали відомого громадського активіста (фото, відео)

07 березня 2019, 12:17

 

Скандальний улов: На Черкащині за браконьєрство затримали відомого громадського активіста (фото, відео)

Колишнього члена виконавчого комітету Смілянської міської ради, голову ГО "Об'єднання підводних мисливців та рибалок Черкащини", громадського активіста Іллю Слободяника днями затримали представники рибоохоронного патруля в акваторії річки Дніпро за грубе порушення правил рибальства. На активіста було складено адмінпротокол та вилучено човен, амуніцію і знаряддя лову. Сам Слободяник своєї провини не визнає та збирається оскаржувати дії рибоохоронного патруля у суді.

Скандальний улов: На Черкащині за браконьєрство затримали відомого громадського активіста (фото, відео)

Фото зі сторінки Віктора Іванька у Фейсбук

Про подію із затриманням Іллі Слободяника та скоєне ним правопорушення повідомив у Фейсбук керівник Черкаського рибоохоронного патруля Віктор Іванько.

- Перші "полонені" цієї весни! Вбиті п'ять сомів загальною вагою близько 60 кілограмів та один судак. Збитки завдані державі - 2750 гривень. Горе-рибалка затриманий та буде притягнений до адміністративної відповідальності. З ним провели виховну бесіду щодо недопущення в подальшому винищування риби. Чи зробить висновки чоловік - покаже час, - зазначив у дописі Віктор Михайлович.

Крім того, пан Іванько опублікував відео затримання та пояснення затриманого.

У відповідь на допис Віктора Іванька голова організації ГО "Об'єднання підводних мисливців та рибалок Черкащини" Ілля Слободяник опублікував допис на своїй сторінці у Фейсбук, де звинуватив працівників Черкаського рибоохоронного патруля та його керівництво в упередженості та фальшуванні адмінматеріалів, які були складені відносно нього.

- Ні для кого не секрет, що я люблю підводне полювання та рибалку. За останні кілька років я кілька разів ловив за руку Черкаський рибоохоронний патруль на спробі ввести зони на Дніпрі для любительського рибальства (що суперечить Конституції та обмежує права рибалок) кілька разів публічно та аргументовано звинувачував їх в бездіяльності, внаслідок якої в Смілі на Тясмині щоночі ставляться сітки, а на Чорній Ямі вибивається риба, - написав активіст. - Пояснення їм були не цікаві, очі вже горіли радісним мєнтівським блиском. Прямо казали мені, мовляв, треба менше гадощів писати на них у ФБ. Інспектори, які складали протоколи, теж підтверджували, що вказівка керівника все вилучати і "писати по максимуму".

У коментарі "Про все" Ілля Слободяник повідомив, що він не скоював жодних правопорушень, а рибалив згідно із встановленими правилами рибальства.

- На підводному полюванні на Дніпрі в дозволеному місці ми перебували вшістьох трьома човнами і вполювали шість рибин, з яких дві мої - взяті одним пострілом, про що я повідомляв неодноразово. Інші чотири рибини вполювали напарники. Рибоохоронний патруль чомусь вирішив, що вся ця риба моя. На своїй сторінці у соцмережі Іванько виклав фото з рибою, які підписав: «Порушник повинен нести відповідальність», а на відео він до мене звертається й запитує: навіщо я скільки риби виловив. Пізніше Іванько дав команду інспекторам складати два протоколи і розділити улов на мене та ще на одного з напарників. Це зробили для того, щоб вилучити у нас спорядження.

За словами Слободяника, у правилах рибальства написано, що добова норма вилову на людину складає три кілограми, за винятком випадків, коли вага рибини перевищує три кг. Тобто можна зловити одну вагою 2.9 кг і ще можна зловити один трофей. Під час підводного полювання, якщо рибаку за один постріл вдалося зловити дві рибини, то це також нормально.

- Ми рибу зловили в одному місці, а човни напарників були дещо осторонь, тому весь вилов скидали мені в човен. Потім на березі мали розділити рибу: кожному по одній і було б нормально. Інспектори затримали нас на воді і почали висувати версії, що вся риба моя, а потім передумали і розділили на мене і напарника. Також Іванько казав, що викликатиме поліцію. Я був не проти, адже теж хотів дати пояснення правоохоронцям. Проте поліція чомусь не приїхала, - розповідає Ілля Слободяник.

Зараз активіст звертатимемося до рибоохоронного патруля з проханням повернути спорядження, якщо інспектори це зроблять, то вже в суді риболови доводитимуть свою правоту.

- Якщо ні, то, можливо, і скаржитимемося у поліцію на їхні дії, - додав Ілля Слободяник.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору