Скандальні історії та секрети елегантності: що відбувається за лаштунками конкурсу «СтудМіс Черкащини»

19 травня 2019, 15:01

Дев’ятий рік поспіль конкурсантки «СтудМіс Черкащини» вражали глядачів своєю красою, талантами та ексклюзивними вбраннями. Тренування у найкращих спортивних залах міста та довгі щоденні репетиції — усе заради того, щоб отримати титул найкрасивішої студентки регіону. В ексклюзивному інтерв’ю «ВиЧЕрпно» організаторка  конкурсу «СтудМіс Черкащини»Марина Богомазова  розповіла про те, які корони отримували перші переможниці та про скандальні історії що залишилися за лаштунками конкурсу.

 Марино, як виникла ідея щодо заснування конкурсу «СтудМіс Черкащини»?

- Конкурс було засновано у 2010-ому році. На той час я ще була студенткою третього курсу, очолювала студентську раду Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та входила до студентської ради при Міністерстві освіти. Голова Всеукраїнської студентської ради запропонував ідею щодо створення конкурсу краси серед студенток. Зараз цей конкурс вже отримав статус всесвітнього, а на той момент він був лише всеукраїнським. Подібні конкурси проходять практично у всіх ВНЗ кожної області, далі переможниця потрапляє на «СтудМіс України», який проходить в Києві, а тоді відбувається всесвітній рівень. Коли мені запропонували стати організатором конкурсу «СтудМіс Черкащини», я одразу погодилась. Пам’ятаю, що у 2010-ому році малювала стрічку переможниці власноруч, брала фарбу і гарненько все виписувала. Насправді, це був дуже гарний досвід, тому що тоді було б дуже важко братися за проведення обласного рівня, а на університетському — набила шишок.

Для кожної переможниці корона є символом першості та неповторності. Розкажіть, як змінювалася її історія за час проведення конкурсу?

-  У нас з короною дещо складна ситуація. Раніше купували невеличкі корони, далі вирішили, що такі корони – це не дуже прикольно. Одного року я замовляла масивну корону з Китаю, але вийшло так, що вона не блищала на сцені. Далі наші колишні учасниці, які на той час вже працювали за кордоном, привезли мені корону з Туреччини. Нещодавно серед наших партнерів з’явилася дівчина, колишня учасниця, яка займається хендмейдом. Саме вона почала виготовляти для нашого конкурсу корони з гарного каміння, яке просто засліплює глядачів. Тоді я хотіла зробити так, щоб цю корону передавали з року в рік, але переможниця так плакала і просила її залишити, що ми з організаторами вирішили не передавати її. Крім корони переможниці маємо ще чотири: першої віце-міс, другої віце-міс, міс глядацьких симпатій та міс-талант. Але тільки корону переможниці виготовляють під замовлення, всі інші — купуємо.

Хто  готує дівчат до конкурсу?

- Організаційний комітет змінювався з року в рік. Цього року в організаційному комітеті у нас 9 осіб, ще 2 особи роблять постановки. У нас є майстри, які розроблять макети, дизайнери, а також ті, хто відпрацьовує постановки. Цього року у нас 45 партнерів.

Чи всі учасниці дотримуються правильного харчування і чи вдається Вам це контролювати?       

- Підготовка до конкурсу розпочалась ще в лютому, одразу після кастингу. Окрім навчання, сесій, захисту курсових, учасниці мають довгі щоденні репетиції. Попри це дівчата повинні часто відвідувати тренажерний зал, брати участь у фотосесіях від партнерів, а також дотримуватися правильного та збалансованого харчування. Зараз дуже популярним є правильне харчування, тому дівчата беруть з собою їжу (варену курку та салатики) на репетиції.

Із року в рік учасниці конкурсу вражають глядачів оригінальними вбраннями. Це авторські сукні чи куплені?

- Робота оргкомітету якраз починається з того, що ми обираємо, у яких вбраннях дівчатам виходити на сцену. Декілька років ми шили вбрання на замовлення і, як показує практика, воно виходить трошки не те, адже уявляєш одне, а виходить зовсім інше.  Зараз ми замовляємо по одній сукні одного розміру, далі відмірюємо кожну сукню і дивимось, яка більше підходить для всіх, дивимось, які розміри, та замовляємо інші 15.

За якими критеріями обирають найкрасивішу студентку Черкащини?

- Наш конкурс відрізняється від інших конкурсів краси тим, що у нас оцінюють красу, кмітливість, маємо окремий конкурс талантів. Раніше ми не могли собі дозволити витратити півтори години на фіналі тільки на конкурс таланти. На мою думку, таланти не можна виявити за хвилину, оскільки не все буде розкрито до кінця. У конкурсі талантів оцінюють все: і оригінальність, і тренування, і костюми. Цього року буде оцінювання від організаційного комітету щодо того, як дівчата відвідували репетиції, як себе поводили, як викладалася на репетиціях. На самому конкурсі буде оцінюватися впевненість, жіночність, елегантність, вміння поводитися з камерою.

Чи плануєте у майбутньому створити конкурс, у якому братимуть участь хлопці?

- Можливо, колись я б організувала подібний конкурс, але я не бачу в цьому конкурсі свого внеску. Чесно, я не знаю, що з ними робити. Якщо я знаю на що робити акцент з дівчатами, то я не знаю в чому випускати на сцену хлопців. Можливо, колись у мене з’явиться супер-ідея, де ми будемо щось з ними робити, але не зараз.

Ви дуже багато років працюєте у сфері організації конкурсів. Які цікаві історії за всі роки Вам найбільше запам’яталися?

- У нас було дуже багато смішних історій, навіть скандальних. Був такий випадок, коли ми замовили однакові туфлі на високих підборах для учасниць. Вийшло так, що двоє дівчат переплутали туфлі, оскільки мали лише 5 хвилин на переодягання, але у одної був 39-ий, а в іншої 37-ий розмір. На відео було видно, як та дівчина, яка взула туфлі 39-ого розміру, пальцями тримається і потихеньку перебирається. Потім був скандал, коли телефонував хлопець цієї дівчини і казав, що це все було сплановано, аби його дівчина не отримала перемогу.

 Розкажіть, чи відчувається ворожнеча між учасницями конкурсу?

- Кожного разу трапляються різні дівчата. Одного року я спрямовувала всі свої сили, щоб учасниці потоваришували між собою, відправляли їх разом на прогулянки, робили для них семінари, майстер-класи, щоб вони більш-менш здружувалися. Цього року немає можливості робити цього, оскільки дуже багато репетицій і залишається дуже мало часу на подібні заходи. На репетиціях вони більш-менш привітні, але ми знаємо, що у них є між собою конфлікти. Це нормально, адже кожна учасниця хоче перемогти.

Ви вчите дівчат граційності та елегантності. Розкажіть черкащанкам цікаві поради, як за будь-яких обставин залишатися і граційною, і елегантною?

- Дуже багато часу потрібно приділяти собі, аби залишатися всебічно розвиненою особистістю. Ми готуємо дівчат більш до сценічного виступу, звертаємо увагу на посмішку, але скажу так, що і в повсякденному житті потрібно залишатися доброзичливою, порядною і попри все завжди посміхатися.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору