Сільський голова, що вимагав “матеріальну допомогу” від агенства ритуальних послуг, отримав 680 грн штрафу

07 вересня 2016, 22:57

суд гроші

Восени 2015 року правоохоронці спіймали сільського голову Іскренського на отриманні неправомірної вигоди у розмірі 3 тис. грн. За “хабар” голова нібито  мав розмістити в приміщенні сільської ради рекламу агенції ритуальних послуг.  Суд скептично поставився до зібраних доказів та показів свідків та присудив голові 680 грн штрафу.

Відповідний вирок розміщений в єдиному реєстрі судових рішень, пише Інфоміст.

Правоохоронними органами встановлено, що голова отримав хабар біля дороги в місті Шпола. Допитаний у судовому засіданні голова свою вину в інкримінованому йому злочині не визнав.

Голова розповів іншу історію, мовляв, посередник бюро домовлявся із його дружиною щодо розміщення ритуальних товарів в її магазині. Голова повідомив, що наміру розміщати будь-яку рекламу в сільській раді він не мав і не збирався цього робити.

Сільський голова також розказав, що в день, коли його затримали, йому знову подзвонив підприємець і запропонував зустрітись в Шполі, щоб віддати рекламне оголошення. Під час зустрічі останній віддав йому рекламу і дав гроші та сказав, що це допомога. Гроші він взяв у руки і почав сідати в свій автомобіль, коли побачив, що до нього біжать невідомі люди у цивільному одязі, він злякався, бо подумав, що це якась "підстава" і гроші викинув з рук з автомобіля. Після чого його було затримано, як він дізнався працівниками міліції.

Суд, встановивши фактичні обставини справи, дослідивши зібрані письмові докази, вважає, що пред’явлене органом досудового розслідування обвинувачення за ч. 3 ст. 358 КК України не знайшло свого об’єктивного підтвердження, а тому вважає, що дії обвинуваченого слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 190 КК України (шахрайство).

“Як вбачається з матеріалів справи та показів обвинуваченого, які не спростовані стороною обвинувачення, ОСОБА_1 (сільський голова – ред.) взагалі не мав ніякого наміру розміщувати відповідну рекламну продукцію ОСОБА_3 (представник агенції ритуальних послуг – ред.) в приміщенні сільської ради, а натомість неправомірно заволодів грошовими коштами останнього у сумі 3000 гривень так званої матеріальної допомоги”, – зазначається в рішенні суду.

У підсумку суд ухвалив вирок визнати голову винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України та призначити йому покарання у вигляді 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 680 гривень.

Поділитись

Коментарі

Вгору