Сільська амбулаторія на Лисянщині реформувалася на 195 тисяч гривень

27 липня 2016, 07:42

a04c2c091a11c038c44ee35aac00357fАмбулаторія у селі Бужанка Лисянського району зазнала позитивних змін. Нове медичне обладнання, заміна 15 вікон та підведення води стали можливими для сільської амбулаторії завдяки місцевій громаді та її співпраці з проектом Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду-ІІІ».

Громадська організація «Промінчик», створена в Бужанці, вже не перший рік бере участь у міжнародному проекті. Облаштування амбулаторії – це вже третій проект, який реалізовується в селі за безпосередньої участі громади та Програми розвитку ООН.

Як зазначає сільський голова Бужанки Валентина Стадник, покращення умов амбулаторії, що знаходиться на балансі районної ради, було дуже важливим питанням для громади не тільки Бужанки, а й інших прилеглих сіл.

- У нашому селі проживає 1645 осіб. Але до амбулаторії звертаються люди з чотирьох прилеглих сіл. Це – Тихонівка, Жаб’янка, Яблунівка та Кам’яний Брід. У ході проекту з підвищення енергоефективності та покращення умов надання медичних послуг, ми змогли замінити в амбулаторії 15 вікон, підвести воду, закупити необхідне медичне обладнання та встановити гідролізний котел, - розповідає Валентина Стадник.

За її словами, загальна вартість проекту склала 195 330 грн. На медичне обладнання витратили 49 880 грн. Зокрема для амбулаторії закупили електрофорез, портативний ЕКГ, шафу, лікарську сумку та ін.

- Фактично кожен двір взяв участь у проекті. Адже 80% його реалізації фінансує Європейський Союз, а інші 20% - громада. За рахунок проведення тендерів ми зекономили 30 тис грн. Адже, за умовами проекту, торги проводяться виключно в електронному вигляді та приймається пропозиція, сума якої є найменшою. Зекономолені гроші можна використати для потреб громади. Ми використали ці кошти для реконструкції котельні.

Координатор проекту від ПРООН Ганна Бабкова наголошує на користі цього проекту для громади.

- Користь від проекту селяни можуть побачити на прикладі сільської школи. Під час попередньої участі в проекті сільській громаді вдалось встановити у школі нові котли. Раніше доводилось економити, а тому діти взимку інколи сиділи вдягнені. Зараз же за допомогою встановлених гідролізних котлів опалення здійснюється, в основному, на дровах, а тому виходить економити, - розповідає Ганна Бабкова.

Задоволений реалізацією минулого проекту і директор школи Володимир Шуляка.

- Сільська рада виграла конкурс по проекту ПР ООН, громада підтримала, зібрали кошти, встановили котли. Тепер виходить значно економити і не потрібно обмежувати температурний режим. Діти можуть сидіти на уроках в костюмах, у шкільній формі.

Враховуючи, що удосконалення сільської амбулаторії для Бужанки – це вже третя участь у проекті, за його правилами, громадська організація «Промінчик» більше не зможе отримувати фінансування від Європейського союзу. Зараз громада розробляє проект налагодження водопідведення у селі та готується шукати гроші на нього в інших проектах.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору