Швидка допомога у Черкасах працює у дореволюційному приміщенні

22 квітня 2016, 13:08

У Черкасах обласний центр невідкладної допомоги тулиться у дореволюційному приміщенні. Умови - жахливі. Місця катастрофічно бракує. Міські чиновники обіцяли переселити швидку, але минуло чотири роки, а нічого так і не змінилося, інформують Подробности.

Це - серце черкаського обласного центру невідкладної допомоги - диспетчерська. Четверо операторів ледь справляються із дзвінками. І це виклики лише з Черкас та навколишніх сіл. За реформою швидкої допомоги, тут має бути цілий кол-центр, який приймає виклики зі всієї області.

"Якщо додзвонюються до нас із інших районів і міст, у нас є переадресація на виклики і ми телефонуємо на інші диспетчерські. Це займає час", - пояснює диспетчер швидкої допомоги Валентина Буреля.

На 500 людей персоналу - 800 квадратних метрів. Приміщення орендують у черкаській міськраді. Медики скаржаться: тут навіть кабінет для зберігання ліків не відповідає санітарним нормам. Про відпочинок бригад немає й мови. Ось - кабінка, де туляться лікарі між викликами.

"За одну реанімацію можна втратити півтора кілограма своєї ваги. Лікар втрачає стільки. І приїжджає сюди. І його чекає через годину-півтори такий самий виклик. Він не має де нормально відпочити", - наголошує голова профкому черкаського обласного центру невідкладної допомоги та медицини катастроф Анатолій Безвугляк.

Центр вже не раз просив місто виділити приміщення. Облаштуватися хотіли на першому поверсі міського пологового будинку.

"Прийшла відповідь за підписом першого заступника міського голови написано, що на даний момент приміщень в місті немає".

В міськраді коментувати ситуацію спочатку відмовились. Та наша знімальна група випадково натрапила на першого заступника мера. Про проблему, каже, уперше чує. Та й лист з відмовою, який власноруч підписував - не пам'ятає.

"Да, за моїм підписом. Але я не пам'ятаю вже всі листи, які я підписую. Кореспонденції дуже багато і конкретно по цьому питанню, що я там підписав", - каже перший заступник міського голови Черкас Станіслав Овчаренко.

Після розмови з лікарями, чиновник пообіцяв, що займеться цим питанням. Медикам залишається лише вірити, що їхні сподівання не будуть марними.

Поділитись

Коментарі

Вгору