Шполянська райлікарня отримає перший в області рентген-флюорограф вартістю в півтора млн грн

16 серпня 2015, 13:30

a8299b50549935ba2e46d7d395abc9bb_LПерший в області рентген-флюорограф вартістю 1 млн 450 тис гривень уже через місяць запрацює в районній лікарні Шполи. Про це повідомив голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко під час ефіру на обласному телеканалі, повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

Старе обладнання районної лікарні давно треба було замінити, але коштів, щоб закупити нові медичні апарати, не було.
– Старий флюорограф ще 1973 року випуску.  Кожного року до лікарні зробити флюорографію чи рентген приходять до 25 тисяч осіб. Тож, зрозуміло, що у нас була гостра необхідність оновити обладнання. Ми з цим питанням звернулися до спонсорів, адже з обласного бюджету отримати кошти на ці потреби не було змоги, оскільки цьогоріч район вже отримав 1 млн 306 тис гривень на очисні споруди, – розповів Володимир Потапенко. - Відгукнувся керівник ТОВ «ЛНЗ» і член партії «Черкащани» Дмитро Кравченко, який буквально декілька днів тому перевів необхідні кошти.

Нове обладнання розпочне роботу через місяць. Воно здійснює у 2-3 рази менше опромінення на організм порівняно зі старим апаратом. Крім того, значно збільшиться швидкість прийому пацієнтів та покращиться якість отриманих зображень.

У майбутньому лікарню планують обладнати колоноскопом, за допомогою якого можна буде виявити різноманітні захворювання кишківника. Зараз же у лікарні тривають ремонтні роботи у внутрішніх приміщеннях та з утеплення вікон.

Коментарі

Вгору