Шполянські школярі в теплицях вирощують екзотичні рослини

08 листопада 2019, 15:12

Діти віком від 6 до 17 років у Шполянському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді вирощують екзотичні фрукти. Деякими вже й смакували. Про це розповіла директорка центру Світлана Перемот.

За її словами, в центрі дуже багато гуртків, різних напрямів, проте дітям найбільше подобається досліджувати.

- У наших теплицях ростуть манго, гуава,  фінікова пальма, авокадо, монстера та ще багато різних рослин. Деякі з них ми вже куштували, зокрема, монстера на смак як ананас із бананом, - розповідає Світлана Перемот.

Діти слідкують за розвитком рослини, доглядають за нею, описують це все у спеціальних щоденниках, а потім формують дослідження та відправляють результати на різноманітні конкурси і привозять призові місця.

Дехто з дітей поповнює український сегмент сайту «Ай, натураліст». Вони відправляють фото рослин і тварин із підписами та координатами і тим самим оновлюють базу. Зауважимо, що планове оновлення контенту там проводилося ще в 90-х роках.

Окрім цього, в центрі є куточок живої природи, де гуртківці спостерігають, доглядають за папугами, хом’ячками, декоративними кроликами, морськими свинками тощо.

Директорка центру розповідає, що з утворенням ОТГ в них покращилося фінансування і тепер вистачає коштів на більшість потреб. Водночас не обходяться і без допомоги меценатів, зокрема, директор ПрАТ «Лебединський насіннєвий завод», депутат облради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Анатолій Ткаченко щороку допомагає забезпечити центр кормами для тварин.

Також Світлана Перемот зауважує, що у планах розвитку центру - подальше урізноманітнення куточку живої природи. Сподіваються і на втілення давнішньої мрії про сучасний цифровий мікроскоп, щоб дітям було цікавіше досліджувати природу,

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору