
Алергія — одне з найрозповсюдженіших захворювань у світі. За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, лише за період із 2001 по 2010 рік кількість людей, схильних до алергії, зросла до 20%. У ситуації, коли виникає така реакція організму доцільно завжди мати в домашній аптечці антигістамінні засоби. Детальніше про те, що це за препарати та як вони діють, розповімо далі в статті.
Що таке антигістамінні препарати
Це медикаментозні засоби, які зменшують або повністю усувають прояви алергії, блокуючи дію гістаміну — речовини, що провокує алергічні реакції в організмі. Такі ліки допомагають полегшити свербіж, набряки, висипи та інші неприємні симптоми, тим самим значно покращуючи якість життя людини, яка страждає на алергію.
Які симптоми допомагають усунути протиалергічні засоби
Алергія — це відповідь імунної системи на зовнішній подразник, який організм сприймає як загрозу. Найпоширеніші алергени — це пилок рослин, побутовий пил, харчові продукти, шерсть тварин. У відповідь на контакт з алергеном організм виробляє гістамін — речовину, яка запускає типову симптоматику. Щоб зменшити прояви алергії, використовують антигістамінні засоби. Вони можуть допомогти при таких симптомах:
- закладеність носа або нежить;
- часте чхання;
- надмірна сльозотеча;
- свербіж шкіри чи очей;
- почервоніння або висипання на шкірі;
- кропивниця;
- утруднене дихання;
- задишка та набряки.
Залежно від типу алергії прояви можуть відрізнятися, але в будь-якому випадку вони суттєво знижують комфорт людини та іноді навіть становлять загрозу її здоров’ю. Медикаменти допомагають контролювати симптоми, проте не усувають саму причину хвороби.
Що викликає алергію
Основні чинники, які можуть провокувати алергічні реакції:
- навколишні подразники: пилок, домашній пил, пліснява, шерсть тварин;
- харчові продукти: риба, морепродукти, цитрусові, горіхи тощо;
- контактні алергени: латекс, нікель, деякі компоненти косметики чи побутової хімії.
Щоб не вживати антигістамінні засоби постійно, важливо виявити конкретні алергени, що викликають реакцію саме у вас, і намагатися уникати контакту з ними.
Як вибрати протиалергічні ліки
Алергія не є вродженим порушенням — вона може виникнути будь-коли, незалежно від віку. Причини бувають різні, тому повністю виключити ризик розвитку алергії неможливо. У деяких випадках реакція настільки сильна, що загрожує життю (наприклад, анафілактичний шок), тож мати антигістамінні препарати вдома треба обов’язково.

Усі засоби цієї групи поділяються на групи:
1. Препарати 1 покоління (Димедрол, Супрастин, Діазолін) діють швидко, проте короткочасно, можуть викликати побічні ефекти на нервову систему. Їх зазвичай використовують як «швидку допомогу».
2. Препарати 2 і 3 поколінь (Лоратадин, Дезлоратадин, Фексофенадин) діють точково, без виражених побічних ефектів, не викликають сонливості та підходять для тривалого приймання. Випускаються в різних формах: таблетки, краплі, креми тощо — і часто дозволені дітям.
Найкраще рішення під час виникнення алергії — звернутися до лікаря та пройти обстеження на алергени. Також спеціаліст дасть рекомендації, які антигістамінні ліки варто приймати саме вам, враховуючи вік, стан здоров’я та індивідуальні особливості організму.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я
Реклама
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram