Проблема з фінасуванням "Фрезеніуса" й досі не вичерпана. Шість районів Черкащини ніяк не укладуть угоди з приватною клінікою, а через це кошти на лікування нирочників "Фрезеніуса" не перераховуються.
Про це йшлося на сьогоднішній прес-конференції в облраді за участю лікарів, депутатів облради та нардепа.
- Лікування хворих надзвичайно коштовне. В середньому 160 тисяч на одного пацієнта. Цього року вперше в черкаський бюджет зайшла субвенція з державного бюджету на лікування хворих. Але субвенція не працює, - каже депутат облради Любов Майборода.
На наступній сесії облради Любов Майборода та інші депутати вимагатимуть звіту про виконання програми по "Фрезеніусу", а також пропонуватимуть укадати пряму угоду між "Фрезеніусом" та облрадою, а не з районами та містами, як це є нині.
Про те, що нинішня схема неприйнятна каже і Тетяна Белінська. Її чоловік серед тих, хто отримує гемодіаліз у ""Фрезеніусі".
- Деякі райони взагалі відмовляються проводити тендери та украдати угоди. І лікування не оплачують. Тому потрібно, щось змінювати. А якщо ж і проводять то у кілька етапів, що значно затягує час.
Головний лікар "Фрезеніуса" Володимир Новаківський говорить, що за останні шість років клініка постійно зіштовхувалася з проблемами по фінасуванню. Нині з п'ятнадцяти районів, за його словами, шість взагалі відмовляться укладати угоди.
- Вони не признать того, що до них прийшли гроші, не признають, що люди, які в нас лікуються є їхнми жителями. Цього року стоїть питання, як з місцевих бюджетів отримати кошти, - каже лікар і додає, що останнього тижня був розроблений механізм для проведення тендерних процедур в один етап. - У першу чергу зусилля треба спрямувати на те, щоб отримати кошти із субвенції, які пішли на райони. Бо ж цільові кошти лежать, але вони чомусь не використовуються. А далі треба вирішувати питання з тими коштами, яких не вистачає.
Процедуру гемодіалізу у "Фрезеніусі" отримує 80 осіб, 150 - лікується в обласній лікарні.
Водночас напередодні голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко дав завдання своєму раднику з питань медицини Михайлу Лобасу спільно із департаментом охорони здоров'я з’ясувати, чи можна подолати цю проблему.
– З багатьма районами ще навіть не укладені договори: триває процедура закупівлі або ще навіть не розпочалася. Як от у м. Умань, Корсунь-Шевченківському, Монастирищенському, Смілянському, Тальнівському та Шполянському районах. Це при тому, що процедура закупівлі триває п’ять із половиною місяців. Тобто до кінця року райони вже й не встигнуть укласти ці угоди, а відповідно профінансувати гемодіаліз для жителів звідти у «Фрезеніусі», - цитує Юрія Ткаченка прес-служба ОДА. – Існує переговорна процедура закупівель на підставі відсутності конкуренції – якраз наш випадок. І вона потребуватиме одного місяця, а не півроку, як та, що застосують нині. Зараз департамент охорони здоров'я спільно з моїм радником і профільними службами готують пакет потрібних документів для районів і міст.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram