До святкування Нового року лишилося кілька днів - і за цей період необхідно не лише вирішити, де та з ким святкувати його, а й що дарувати найріднішим. Відомі черкащани, про яких говорили протягом року, також склали списки подарунків, що даруватимуть - і поділилися ними з журналістами "Про все" та розповіли про плани на ніч з 31 грудня на 1 січня.
Репер із Черкас Андрій Фріл розповідає, що задумуватися про подарунок йому не доводиться - допомогла традиція, яку він із коханою започаткував кілька років тому.
- У нас з дружиною традиція – дарувати один одному на свята квитки на літак. Це не сюрприз під ялинкою, звісно, але у нас в якості подарунків цього року – квитки в Будапешт. Залишається тільки сподіватись, що Угорщина до того часу не закриється, - каже черкащанин.
Майстриня спорту по тхеквондо та президентка Федерації Тхеквондо Анна Тарапата каже, що завжди дарує ті речі, про які люди їй розповідають під час спілкування - найчастіше вони і є тими найнеобхіднішими. Але напряму ніколи не запитує, що дарувати - бо сама розуміє потреби та смаки рідних.
- Своєму коханому я точно знаю, що подарувати, але варіанти два - один дуже бюджетний - тондир (для приготування м'яса та інших страв на природі). Але вирішила, що подарую його на більш значуще свято. І пішла іншим шляхом - я знала, що він хоче зібрати всі видання книг Карлоса Кастанеди, і знайшла відразу всі ті, які були потрібні. Головною умовою було гарне, якісне видавництво і гарне переплетіння. А з дітьми легше - у нас є традиція щороку писати листи Діду Морозу й лишати їх на підвіконні. І діти сплять із відкритим вікном, щоб Дід Мороз міг прилетіти й забрати їх, прочитати. Тому Дід Мороз і Святий Миколай завжди вгадують, - ділиться Анна Тарапата.
Черкаський юрист Максим Полішкевич святкуватиме Новий рік вдома з родиною - тож у новорічну ніч вони отримають подарунки під ялинку. Але зізнається, що для нього вибір того, що дарувати - справа складна.
- Мабуть, найлегше з подарунками своїм дітям. Вони листа Миколаю написали й значно спростили вибір. Далі - кохана дружина. Вона, звісно, лист Миколаю не пише, але ж була поруч увесь рік і ти весь цей час чуєш, що саме вона хоче з приємного, але не необхідного. Далі решта рідних. Тут складніше. Намагаюся обрати щось корисне. Ненавиджу сувеніри. В офісі влаштовуємо "таємного Санту" і кожен пише список, з якого інші обирають подарунок. Жодних сертифікатів. Це не про новорічний настрій. Якщо взагалі не знаєш, що дарувати - даруй україномовну книжку. Тут теж купа варіантів - або ти знаєш, яка книжка сподобається людині, і це супер, або ти ризикуєш. Якщо вгадав книгу - супер, а якщо не вгадав, то книжку передарують, а ти підтримав україномовний друк, - розповідає Максим Полішкевич.
Депутатка Черкаської міськради Карина Абрамова також ніколи не питає, що дарувати рідним - обирає не навмання, обережно - але те, що їм може знадобиться. Ціна для неї не відіграє роль - депутатка може подарувати й дрібницю за невелику суму, але це буде саме той бажаний подарунок.
- Дивлячись кому що я дарую. Наприклад, сину придбаю велику кількість подарунків на велику суму, іншим - один «великий». Обираю їх ретельно, бо для мене важливі позитивні емоції від дарунків. Навмання не обираю, дуже уважно ставлюся до вибору, бо хочеться дарувати не тільки приємні речі, а й потрібні. Але ніколи не питаю "Що тобі подарувати?", просто звертаю увагу при спілкуванні, інколи люди самі дають підказки. Але, звісно, найлегше підібрати подарунки для сина, з дорослими складніше. І взагалі більше полюбляю дарувати, ніж отримувати, - зізнається Карина Абрамова.
Депутат міськради Сергій Кудактін не зізнається, що даруватиме дітям та рідним, але каже, що має список, з якого обиратиме "саме те".
- Я знаю, що даруватиму, але не скажу, бо раптом прочитають діти на сайті - сюрпризу не буде. Але в мене є навіть два-три варіанти подарунків кожному, тому думаю, що оберу щось найважливіше для них. Я з дітьми спілкувався, обережно інформацію випитав, що вони хочуть - і на Новий рік будуть подарунки. Я не прихильник дуже дорогих подарунків, бо головне в них - це увага. Тим паче коли даруєш дорогий подарунок, кожного разу потрібно підвищувати "планку". А яка б не була заможна родина, подарунок - це подарунок. А якщо комусь із членів родини потрібна якась дорога річ, то її потрібно купувати як необхідність, - розповідає Сергій Кудактін.
Директор ПрАТ "Лебединський насіннєвий завод" Анатолій Ткаченко розповідає, що в подарунках найбільше цінує їхню корисність та увагу, яку приділили, коли обирали презенти. Тому і дітям, і дружині даруватиме переважно солодощі, які вони люблять.
- Якихось особливих сюрпризів не готував - сину подарую "Лего", а старшій доньці - набір косметики. Загалом для нас ці свята більш цінні не так подарунками, як можливістю побути всім разом. Тому новий рік, як зазвичай, будемо зустрічати вдома, а на Різдво обов'язково поїдемо до батьків. Люблю такі моменти, адже це час спокою від буденної метушні, - розповідає Анатолій Ткаченко.
Він додає, що подарунки отримають не лише члени його родини, а й пайовики та діти, які ходять у школи й дитсадки в тих ОТГ, де є потужності "ЛНЗ". Загалом, це близько п'яти тисяч подарунків.
Читайте також: “Лебединський насіннєвий завод” визнано “Благодійником року” у Черкасах
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram