Що робити із залишками їжі після новорічних свят: які страви – заморозити, а що черкащанам одразу викинути

06 січня 2022, 09:35

Декілька тижнів ми розробляємо меню для зустрічі Нового року, а згодом починаємо нервово міркувати, що ж робити із залишками продуктів. Звісно ж, більшість досвідчених господарів намагаються подовжити життя продуктів, обираючи до новорічного столу лише свіжу їжу, не заправляє салати соусами заздалегідь та не залишає у салатниках приборів, так само як і не використовує одну ложку для всіх страв на столі.

Такі прості поради здатні подовжити життя стравам з новорічного столу. Для прикладу, заправлений салат може зберігатися 48 годин, а ось його незаправлена версія, за відповідної температури, 3-4 доби. Але навіть слідування всім правилам не захищає від ситуації, коли люди банально не встигають з'їсти наготовлене. "Depo.ua" розповідає, що робити із їжею, яка залишилася після новорічних свят. 

Що потрібно викинути 

Попри давню звичку їсти святкові наїдки декілька днів, доведеться розпрощатися із салатами, заправленими кисломолочними продуктами та соусами (майонез, – ред.) одразу після застілля, якщо розумієте, що у найближчі 12 годин ви не зможете їх доїсти. Варто позбутися слабосолоної риби та м'ясної й сирної нарізки, які простояли декілька годин. Звісно, усі залишки на тарілках також потрібно викинути. 

Відкриті банки консервованих грибів, огірків, помідорів можна використовувати протягом 12 годин після відкриття. Якщо консервовані вироби простояли у теплі тривалий час, від них краще позбавитися.

Що можна зберегти у холодильнику або в морозилці 

Потрібно запастися герметичними упаковками або спеціальними місткостями. Звісно, вони мають бути сухими та чистими, а кожен вид їжі потрібно зберігати окремо. Наприклад, смажену рибу упакуйте окремо, фаршировану рибу окремо, овочі окремо, і так далі. Запечену птицю, м'ясо, рибу, котлети, паштети можна зберігати декілька днів запакованими у холодильнику, а можна їх заморозити. Коли захочете їх вжити, просто дістаньте страву з морозилки і дайте їй постояти у теплому приміщенні. Також можна заморожувати деякі фрукти – наприклад, шматки ананасу, виноград, яблук. 

Заливна риба та холодець добре зберігаються у холодильнику та на морозі, наприклад, на балконі. А ось заморожувати холодець не варто. 

Зате у морозильній камері добре зберігається копчена риба: її там можна залишати на півроку. Дехто заморожує ікру чи навіть сир. Пам'ятайте, що готові м'ясні вироби краще не зберігати більше 4 місяців, молочні – 3 місяців, а овочі та фрукти – 12 місяців. Головне – герметична упаковка. Також можна заморозити майонез. Залишки зелені також прекрасно зберігаються у морозилці і їх можна використовувати при приготуванні супів та бульйонів. 

Хліб можна помістити у морозилку, а після розмороження – підігріти у тостері або у духовці. А ось кондитерські вироби краще зберігати у холодильнику. Вироби зі збитим кремом (білки, вершки) зберігають не більше 48 годин, а ось печиво та кекси можна зберігати при кімнатній температурі у сухому місці декілька тижнів. 

Морозилка – ідеальне місце для тіста. Його можна зберігати декілька місяців у герметичній упаковці. 

Лайфхак. Відмінна альтернатива судочкам – пакети на зіпері, які займають менше місця. Коштують вони набагато дешевше і у них можна зберігати як хліб, так і заморожений бульйон, фрукти, ягоди та овочі. 

Що можна використати для приготування інших страв

Якщо залишилася м'ясна чи сирна нарізка, ананаси, оливки – їх можна поєднати, зробивши піцу. Також можна зварити солянку, до якої додати копченості, м'ясну нарізку, ковбасу та оливки зі столу. 

Із залишків пюре можна зробити зрази, а із рису – плов. З картоплі, наприклад, запеченої, можна приготувати печеню з м'ясом чи овочеве рагу. 

Фрукти підійдуть для компотів, а овочі – для супів та рагу. 

Альтернативний спосіб утилізації залишків їжі після Нового року

Звісно, свіжі страви можна взяти з собою в гості, але найкращий варіант – допомогти нужденним. Дізнайтеся адресу пункту обігріву безхатьків та вирушайте творити добрі справи. Проте зверніть увагу на те, що продукти мають бути свіжими і герметично запакованими. Не змішуйте страви, салати й запаковуйте усе в індивідуальну упаковку, яку можна придбати у кожному супермаркеті у відділі одноразового посуду. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору