Що робити, якщо думаєте, що у Вас – коронавірус?

30 березня 2020, 19:02

Лікар-інфекціоніст Черкаської "інфекційки" нагадує, що вірус є небезпечним не для всіх. Перебіг 80% захворювань має середньо-важку і легку форми. І тільки 20% уражених коронавірусом потребують надання медичної допомоги у стаціонарах через специфічну вірусну пневмонію, - про це повідомляє "Суспільне. Новини".

Лікарка-інфекціоністка вищої категорії, директорка Черкаської міської інфекційної лікарні Світлана Волгіна розповідає про те, що робити за перших ознак ГРВІ, до якої належить і коронавірусна інфекція.

Світлана Волгіна нагадує, що коронавірус має яскраво виражені симптоми інфекції.

– Це головний біль, нежить, кашель, озноб, біль у горлі та гарячка — всі симптоми дуже поширені, ми відчуваємо їх під час сезонного грипу чи при звичайній застуді. Через що й складно відслідкувати і зрозуміти нову хворобу. Аби зрозуміти, що це ніщо інше, як уханський коронавірус, необхідно пройти професійний тест у лабораторії, де дослідять склад вашого слизу та крові, - радить лікарка.

Що робити при підозрі на коронавірусну інфекцію:

Насамперед - залишайтесь вдома. Телефонуйте сімейному лікарю. Обов’язково повідомте про підозру на інфікування коронавірусом, перебування за кордоном у двотижневий термін до появи перших симптомів або контакти з хворими на коронавірусну інфекцію.

Стежте за станом здоров’я та повідомляйте сімейного лікаря щодня. Сигнальними ознаками погіршення стану здоров’я є температура, що не збивається після прийому жарознижувальних препаратів, задуха, біль за грудиною та сухий кашель.

– Якщо ви не можете зв’язатись із сімейним лікарем або у вас немає його - зателефонуйте диспетчеру "швидкої" та розкажіть про симптоми, а також повідомте, чи були за кордоном у двотижневий термін до появи симптомів. Якщо контактували з людиною, у якої виявили коронавірусну інфекцію - повідомте також, – наголошує Світлана Волгіна.

У групі ризику люди, які мають хронічні захворювання легень, серця, захворювання пов’язані з обмінними процесами – цукровий діабет, захворювання щитоподібної залози, люди з онкозахворюваннями та імунодефіцитами. За віком - це люди 60+. За останніми спостереженнями, ускладнення можуть виникати і у людей молодшого віку.

Що робити за перших ознак симптомів захворювання до того, як буде встановлено зв’язок з сімейним лікарем?

При температурі до 38°С лікування таке ж, як і при будь-якому іншому респіраторному захворюванні. Якщо температура вище 38 градусів для дітей і вище 38,5 для дорослих, - застосовуйте жарознижувальні препарати. Для дітей - парацетамол, для дорослих - ібупрофен відповідно до інструкції.

Порадьтесь із сімейним лікарем.

Якщо ви відчуваєте першіння в горлі - полоскайте його. При нежиті промивайте ніс фізрозчином або застосовуйте відповідні лікарські засоби за рекомендацією лікаря.

Світлана Волгіна також рекомендує вживати вітамін С в натуральному вигляді або у формі таблеток.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору