“Що, якщо завтра війна?”: у Черкасах вирішили створити Координаційну Раду з захисту області

19 травня 2021, 16:35

Сьогодні в Черкаській обласній адміністрації відбулася робоча зустріч представників ветеранських спілок, громадських організацій, патріотично налаштованих партій та українського духовенства з міською та обласною владою, представниками черкаського обласного військомату та органів територіальної оборони. Зібрання мало на меті напрацювати можливий алгоритм дій саме для цивільного населення на випадок повномасштабного вторгнення російських військ на територію Черкащини та механізми повноцінної та дієвої комунікації між владою та населенням у разі такої небезпеки.

Власне, таку важливу комунікацію може забезпечити спеціальний орган під поки що „робочою“ назвою — Координаційна Рада з захисту Черкащини.

Рада складатиметься з представників тих громадських організацій, які власне й брали участь у обговоренні. Між іншим, його ініціатори сподіваються, що до процесу утворення Ради долучаться також представники ГУНП, ДСНС і СБУ. Про це наголосив у своїй промові активіст „Національного корпусу“ Дмитро Кухарчук.

—Для нас напрочуд важливим є прибрати будь-які політичні питання і створити чисто робочий орган який дасть кожному окремому громадянину відповіді на головні питання у випадку інтервенції, — підкреслив він.

Ідею, до якої в ОДА поки що ставляться із певним сумнівом, між тим отримала схвальні відгуки у решти присутніх. Ці люди брали участь в військових діях та боронили український Схід від російського агресора, дехто з них добре знає, чого варта паніка та невизначеність, коли практично відсутня комунікація з державними органами управління під час загострення військового конфлікту. Зі свого досвіду, вони переконують — потрібна чітко прописана заздалегідь взаємодія між цивільним населенням та державною адміністрацією. Якби така комунікація була наявна, наприклад, у Донецьку ще на початку вторгнення, то цілком можливо, що нинішню довготривалу війну на Сході можна було уникнути взагалі.

Голова Громадської ради при ОДА та громадський активіст Андрій Більда, який є учасником АТО, заявив, що порушені питання дійсно є насущними для черкаського регіону.

— Я вважаю, що нам потрібний зв’язок між територіальною та цивільною обороною. Дійсно, у нас існує штаб цивільної оборони, але пересічні люди насправді про це майже нічого не знають. Якщо новоутворена Координаційна рада з захисту Черкащини готова взяти на себе місію бути зв’язковою між різними інституціями, готова координувати ту частину роботи, яка не є секретною державною таємницею, то наша Громадська рада цілком готова допомагати їй у цій місії.

Голова Синоїдального управління військового духовенства, митрополит Іоанн також схвалив ідею координаційного органу від громадськості.

— Зазвичай, існує військова складова оборони, але існує також і цивільна складова захисту Батьківщини. Події в Криму показали, як можна через цивільну складову взагалі зруйнувати всю структуру влади та не чинити якогось логічного опору, — акцентував він. — Вкрай важливо мати скоординовану взаємодію, аби запобігти цьому. Я часто спілкуюсь з нашими ветеранами АТО. І для нас незрозумілим є факт того, що Черкащина досі не має такого визначеного активною громадськістю координатора. Мені відомо, що інші області вже мають такий суспільний орган. Нам насправді нині важливо наздоганяти те, що вже є і працює в інших регіонах. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору