Селяни самі собі не вороги і не допустять руйнації рідних сіл, – Войцехівський

18 грудня 2015, 11:50

24ecd2225e6933cc11c981c4a9bac898Об’єднання територіальних громад Золотоноші, Новодмитрівки та Антипівки дозволило б збільшити інвестиції у Златокрай та поповнити бюджет цих населених пунктів. Таке переконання в коментарі «Прочерку» висловив міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський.

– У нас, слава Богу, є інвестори, але на території міста вже немає місця для розміщення нових підприємств, – зазначив Віталій Олександрович. – Крім того, більшість надходжень від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) у Золотоноші, як у міста обласного значення, залишається в місті, тоді як села сплачують цей податок у районний бюджет. Якщо ми об’єднаємося в одну громаду, ПДФО залишатиметься в громаді. Крім того, в бюджет об’єднаної громади йтиме оплата за оренду земель держрезерву.

Віталій Войцехівський наголосив, що у разі об’єднання громад Золотоноші та ближніх сіл не йтиметься про скорочення соціальної сфери.

– У місті і садочки, і школи переповнені. Тому садочки Новодмитрівки та Антипівки можна наповнювати міськими дітьми. Це важливо й з огляду на те, що в Золотоношу повертається військова частина, а у військових є сім’ї з дітьми, – зауважив міський голова.

Як сказав Віталій Олександрович, об’єднання стосується лише громад, а самі населені пункти зберігаються. За Новодмитрівкою та Антипівкою залишиться сільський статус зі всіма пільгами, що стосуються села. Згадані населені пункти не стануть мікрорайонами Золотоноші (як це колись сталося із селом, а тепер черкаським мікрорайоном Дахнівкою), а називатимуться селом Новодмитрівкою та селом Антипівкою Золотоніської об’єднаної територіальної громади. Сільські голови, які стануть сільськими старостами, ввійдуть до числа виконкому ради об’єднаної громади. Крім того, у Золотоноші є сильне комунальне підприємство, яке може надавати послуги жителям сіл.

– Я був на сходках жителів сіл і звернув увагу, що в них часто дрібні, здавалося б, комунальні проблеми перетворюються мало не на надзвичайну ситуацію, – зазначив Віталій Войцехівський. – У Золотоноші ж вони розв’язуються дуже швидко і, що не менш важливо, якісно.

Нарешті, об’єднання територіальних громад вигідне з погляду закону про бюджет 2016 року: в проекті бюджету в Фонді регіонального розвитку передбачено кошти, які поза конкурсом виділятимуться об’єднаним територіальним громадам.

Як підкреслив Віталій Олександрович, наразі тривають переговори щодо створення об’єднаної територіальної громади, але з боку керівників сіл не завжди відчувається розуміння ситуації.

– На жаль, вони думають не про розвиток громади, а про свою посаду, – зазначив Віталій Войцехівський. – Але хочуть сільські голови об’єднання громад чи ні, врешті-решт вони повинні зрозуміти, що без кардинальних реформ села не врятувати. Влада це розуміє, і саме тому наразі йдеться про те, щоб із назви закону про об’єднання територіальних громад видалити слово «добровільне». Втім, я переконаний, що селяни – мудрі люди. І, з огляду на позитивний досвід тих громад, які вже об’єдналися, зрозуміють переваги територіальної реформи та зроблять правильні висновки. Вони ж не вороги самі собі й не допустять вимирання своїх сіл. Сидіти, склавши руки, для них сьогодні ризиковано.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору