Селянам Черкащини пропонують виграти 40 000 грн на розвиток власного бізнесу

22 червня 2016, 18:06
13511567_624801604355187_79316225_n

Фото Про все.

40 000 грн може отримати переможець конкурсу мікрогрантових проектів для сільського населення "Село: кроки до розвитку", які запропонують кращі бізнес-проекти, реалізовані в селах Канівського, Черкаського та Чигиринського районів. 

ПАТ "Миронівський хлібопродукт” оголошує конкурс, спрямований на стимулювання соціальної активності сільських громад та підтримку реалізації кращих ініціатив громадян щодо самоорганізації сільських мешканців в соціально-економічній, культурній та туристичній сфері.

- Цей проект допоможе сільським жителям повірити в себе і дасть можливість реалізувати їхні ідеї. На жаль, у селі досить низький рівень зайнятості та ініціативності людей. В основному це пов'язано з відсутністю можливостей, щоб почати власну справу, відсутністю коштів та побоюваннями брати кредити в банку через непосильні ставки для більшості сільських жителів. Цю проблему потрібно вирішувати. І ми, як бізнес, розуміємо, що там, де у держави не вистачає можливостей, сил, повинні допомагати ми. У нас є бажання щось змінювати у селі і є фінансова можливість зробити це для селян, - зазначила директор зі зв'язків із громадськістю та КСВ компанії "Миронівський хлібопродукт", голова експертної ради конкурсу Альона Кузьменко. 

За її словами, це пілотний проект, який ПАТ "МХП" реалізовує разом з ресурсним центром АНГО лише на Черкащині.

- Це наш рідний регіон, компанія МХП почала свою діяльність саме з Черкащини, тому логічно, що проект "Село: кроки до розвитку" ми реалізовуватимемо саме тут. Ми починаємо з районів, в яких знаходиться наш бізнес, - це Канівський та Черкаський райони. Також у нас є бажання розвивати наш бізнес на Чигиринщині, тому ми також включили в конкурс і цей район, - повідомила Альона Кузьменко.

У конкурсі можуть брати участь проекти, підготовлені безпосередньо місцевими жителями та некомерційними організаціями регіону. Ініціативи громадян також повинні мати вплив на вирішення актуальних проблем сільської місцевості та соціальну значимість.

- Ми не говоримо, що це мають бути благодійні проекти, але у них повинно бути якесь соціально значуще навантаження. Це може бути організація якоїсь ферми,  розвиток зеленого туризму тощо. Наприклад, виділена кімната для туристів у власній хатині, запропоновані розваги для приїжджих: збір ягід, грибів, варіння борщу тощо. Завдяки такому бізнесу буде розвиватися туристичний напрямок, а паралельно люди зможуть заробляти на цьому кошти. Тому нам би хотілося, щоб в проектах селян був такий симбіоз, - пояснила голова експертної ради конкурсу.

9 переможців конкурсу отримають грант (безповоротна фінансова допомога) на реалізацію проекту на підставі укладених договорів в затвердженому експертною радою розмірі. При цьому максимальний обсяг фінансування на один проект складає 40 тис. грн. Втім, якщо буде 10 проектів вартих уваги та реалізації в регіоні, то ініціатори конкурсу готові зробити так званий "приз глядацьких симпатій" та дати грант ще одному проекту-переможцю.

Як повідомив координатор проекту, керівник Ресурсного центру АНГО Анатолій Рекун, для учасників конкурсу організатори влаштують безкоштовні навчальні тренінги щодо написання проектів та консультації.

  • 30 червня відбудеться тренінг-семінар у Каневі;
  • 2 липня - в Черкасах;
  • 5 липня - в Чигирині.

Заявки на участь у конкурсі приймаються з 22 червня по 5 серпня 2016 року. З конкурсною документацією та умовами участі в конкурсі ви можете ознайомитися на сайті АНГО.

Детальніше про реалізацію програми та про те, як подати заявку на участь у конкурсі, можна дізнатися у координатора проекту - Анатолія Рекуна, керівника Ресурсного центра АНГО за телефоном: +38 (0472) 37-00-75, моб. +38 (067) 472-12-00.

Довідково:

ПАТ «Миронівський хлібопродукт» – це провідна компанія з промислового виробництва курятини в Україні. МХП контролює всі етапи виробництва курятини: від вирощування зернових і олійних культур, виробництва комбікормів до виробництва інкубаційних яєць та вирощування бройлерного поголів’я, переробки, збуту, дистрибуції та продажу м’яса птиці. Продукція «Миронівського хлібопродукту» відома під кількома брендами. Найвідоміші серед них: «Наша Ряба» (охолоджена курятина); «Легко!» (заморожені напівфабрикати); «Бащинський».

Ресурсний центр АНГО – є сервісним центром Асоціації недержавних громадських організацій (АНГО). На сьогоднішній день об'єднує 48 громадських організацій Черкащини. Основна мета РЦ АНГО – створення сприятливих умов для неурядових громадських організацій у їхньому прагненні до національного, духовного, демократичного і соціально-економічного відродження України.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору